foto: Bob de Vries
Hans G., hoofd technisch beheer van de RUG, is voorlopig op vrije voeten. De 63-jarige G. zat sinds 25 januari vast op beschuldiging van witwassen, valsheid in geschrifte en corruptie.
Volgens Justitie zou G. in acht jaar tijd voor minimaal een half miljoen euro hebben gefraudeerd. Hij vroeg aan installatie- en bouwbedrijven om hem buiten de officiële kanalen om geld toe te stoppen of gunsten te verlenen aan zijn familie, in ruil voor onderhoudscontracten bij de Rijksuniversiteit.
Volgens de rechtbank in Almelo is er geen reden om hem langer vast te houden. De kans dat hij opnieuw de fout in gaat is heel klein en het onderzoek van justitie komt niet in gevaar. G. ontkent alles: volgens hem gaat het om normale dienstverbanden.
In de Tweede Kamer lijkt zich een meerderheid af te tekenen voor de invoer van…
Op een fietspad langs de Kluiverboom in Lewenborg vond aan het begin van donderdagavond een…
In de nacht van maandag 31 maart op dinsdag 1 april worden er werkzaamheden uitgevoerd…
Vanaf vrijdag 28 maart gaat een deel van het fietspad langs het Noord-Willemskanaal weer open.…
Inwoners van Groningen bezitten de minste elektrische auto's in Nederland, blijkt uit onderzoek van Centraal…
Vanaf komende maandag tot en met halverwege juni is de Nieuwe Kijk in ’t Jatstraat…
Bekijk reacties
Jammer!. Eerst leven als een God in Frankrijk, frauderen, gevangenis en dan ook nog liegen?
Die kerel spoort niet!.
Dit is een Groningse ons-kent-ons-mentaliteit die bij veel meer organisaties voorkomt. Als je bij andere bedrijven eens grondig onderzoek zou doen, dan komen er veel meer van dit soort zaken aan het licht.
Dit is een landelijk gebeuren, vind in enorm veel bedrijven plaats, al zal het hoger kader dit verbloemen, maar zolang er geld mee gemoeid is, blijft de heersende ons kent ons mentaliteit overeind staan. Was afgelopen maand nog bij een bedrijf welke veel voor de RUG (lees Gaas...) heeft gewerkt, maar het was er nu akelig stil.
Spijtig genoeg zijn het lieden uit de groep inwoners in dit land welke dit af zullen doen als excessen, waar dit in het bedrijfsleven een algemeen geaccepteerd verschijnsel is.