Bron foto: Provincie Groningen
Gedeputeerde Patrick Brouns doopte donderdagochtend de eerste boot op waterstof.
De boot heeft een elektromotor, gecombineerd met lithium-batterijen en een waterstofcel. Hierdoor kan de boot ook op lange afstanden volledig duurzaam varen.
Carl Holthausen, die de waterstofmotor inbouwde, vindt het vooral mooi dat “je iets heel ouds eigenlijk een heel nieuw, modern karakter geeft. “
De kinderwijkraad in Lewenborg roept hondeneigenaren op om de ontlasting van hun huisdieren op te…
De 'kleine' steeg viert deze dag 'groots' met meerdere activiteiten en artiesten. Zowel vrijdag tijdens…
De Pointer pop-up redactie gaat komende maand mei onderzoek doen in Groningen. De hele maand is het…
Het kabinet wil vanaf 2026 stoppen met de mogelijkheid voor studenten om voor weinig geld…
Het Flying Dutch Festival op 31 mei gaat niet door. De organisatie heeft het festival,…
FC Groningen kan zich deze woensdagavond met bijna honderd procent zekerheid handhaven in de Eredivisie.…
Bekijk reacties
De gasten op zo'n boot zijn OHA wat minder stil, eerder uitgelaten rumoerig. Je zult hem dus toch van ver horen aankomen.
Dit soort vehikels zijn helemaal niet zo duurzaam. De productie van de grondstoffen voor waterstofcel en de lithium-batterijen veroorzaken zoveel CO2 uitstoot en milieuvervuiling (oa platina voor de elektroden en irridium voor het verstevigen van de waterstofcel) dat er voornamelijk sprake is van export van problemen is. Goed om het groene heilige boontje te kunnen spelen, maar wie werkelijk zich de milieuproblemen op wereldwijde schaal aantrekt een heilloze weg.