Categorieën: Nieuws

Hoogste punt van protonentherapiecentrum bereikt

Bij de bouw van het protonentherapiecentrum van het UMCG is donderdag het hoogste punt bereikt. Er is een ruim drie meter dik betonnen dak gestort boven de ruimten waarin de bestralingstoestellen en de deeltjesversneller worden geïnstalleerd.

Het zal nog ruim een jaar duren voordat de speciale behandelingen bij kankerpatiënten kunnen starten. Deze tijd is nodig om de apparatuur te installeren, af te stellen en te testen.

Met de komst van het centrum worden vijftig nieuwe voltijdbanen gecreëerd. In het centrum worden op den duur zo’n 600 patiënten per jaar behandeld.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Betsie Meijer

Bekijk reacties

  • Meer beton als in het Forum en kost evenveel (ex-NAMbijdrage :p) maar je hoort er niemand over.

    • Met dat verschil dat dit gebouw wel al een duidelijke functie heeft en al is ingevuld ook. En, ook niet onbelangrijk, in ieder geval niet bedoeld is als prestige project.

      • Je zegt het goed, Marc. Buiten het zichtveld. Dat is nu juist een reden, zo niet, de grootste reden waarom veel stadjers niets zien in een megalomaan prestige object op de Grote Markt. Verder heb je wellicht gelijk. Ik kon dat niet uit het artikel hier halen, maar ik ben dan ook niet meer zo ingelezen noch betrokken bij de stad. Toch kan ik een dergelijk prestige project beter hebben dan een gebouw met lucht als invulling. Dit dient tenminste nog iets.

        Het woordje 'reaguurders' krijg ik altijd zo'n geenstijl.nl gevoel bij en ik kom liever niet op die site...

        • Het forum zit volledig vol met invulling. Misschien moet je je er eens in verdiepen in plaats van er een nergens op gebaseerde mening over te ventileren.

      • Marc, je blijft ontkennen dat mensen iets door de strot is geramd, wat het hart van de binnenstad ingrijpend veranderd. Ik vind het prima, ik ga die discussie niet meer aan. Het Forum heeft nauwelijks nog invulling, behalve wat zweverige dingen. Laat ik me daar nu wel over in hebben gelezen. Zelfs over de invulling rondom het Forum zijn ze tot op heden nog niet over uit. Dat jij voorstander bent is bekend, vind ik ook prima. Het Forum komt er toch wel, dus die discussie is niet zo interessant meer.

      • Tja Jeroen als je blijft liegen en jou waandenkbeelden tot waarheid blijft verheffen dan is discussie ook niet echt mogelijk. Trek je terug in je hol zou ik zeggen.

  • Met zo`n opmerking heb jij zelf weer eens getoond een nobody te zijn. Ik zou als ik jou zou zijn, wensen dat jij er nooit zelf gebruik van hoeft te gaan maken. Wat ben je toch een ongelooflijke looser.

Recente berichten

Donar kan geen vuist maken tegen Limburg United

Donar heeft zaterdagavond in een goed gevuld Martiniplaza verloren van Hubo Limburg United. De Belgen…

2 uur geleden

Vergeten pannetje op het vuur laat brandweer uitrukken naar Moesstraat

In een woning aan de Moesstraat heeft zaterdagavond korte tijd brand gewoed. De bewoners zijn…

3 uur geleden

Klassieker tussen Velocitas en Be Quick kent geen winnaar

De derby en klassieker tussen Velocitas 1897 en Be Quick 1887 in de eerste klasse…

4 uur geleden

Opnieuw puntverlies PKC’83, Oranje Nassau onderuit tegen hekkensluiter

Het was een beroerde zaterdagmiddag voor PKC'83 en Oranje Nassau. PKC kwam niet verder dan…

4 uur geleden

FC laat winst uit handen glippen in laatste seconden blessuretijd

FC Groningen heeft zaterdag in het Rat Verlegh Stadion in Breda met 1-1 gelijkgespeeld tegen…

4 uur geleden

Donitas ruikt kampioenschap na winst op stadsgenoot Veracles

De volleyballers van Donitas zijn dichtbij het kampioenschap in de Eerste divisie A. In de…

5 uur geleden