Op het Noorderzon Festival in het Noorderplantsoen wordt deze week een nieuw, duurzaam concept gelanceerd voor drinkbekers. Die krijgen een tweede leven als drankmuntje.
De bioplastic drinkbekers, gemaakt op basis van maïs, worden ingezameld en gerecycled tot drankenmuntjes voor de editie van volgend jaar. In samenwerking met diverse partners worden tijdens het festival zoveel mogelijk bekers ingezameld. Het gaat in totaal om een half miljoen bekers in elf dagen tijd.
Bezoekers kunnen daarbij helpen. Wie vijftig bekers inlevert krijgt een consumptiemunt. De bekers gaan naar een recycling fabriek in België en komen volgend jaar dus terug als consumptiemunt.
De zon krijgt de komende dagen veel ruimte. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis kan het op…
Joël Stoppels van Battlefield Tours heeft bijzondere museumobjecten aan zijn collectie weten toe te voegen.…
Burgemeester Mirjam van 't Veld (CDA) is het niet eens met de uitspraken die minister…
De officiële opening moet nog plaatsvinden maar Dudok aan het Diep is nu al bezongen…
In Loppersum en in de Akerk werd afgelopen week de kinder-Matthäus-Passion opgevoerd. Het ging om…
Het kampioenschap in de tweede klasse H zondag is voor GRC Groningen weer een stap…
Bekijk reacties
hoe minder bekers er ingeleverd worden hoe beter het is.
een uitkomst voor kinderrijke gezinnen!
Prima vernieuwing. De beste verbetering nu ook nog doorvoeren namelijk het schrappen van die herrie bands.
Hoezo vernieuwing, op verschillende festivals doet men dit al jaren. Helaas Noorderzon, jullie lopen weer achter de feiten aan.
Tot voor twee jaar of zo werd er nog gewoon in duurzaam glas geschonken en dat kon ook gewoon. Toch mocht het niet meer, omdat politici nu eenmaal angsthazen zijn.
Schuldgevoelens loslaten is een persoonlijk proces en is geheel zelfstandig te doen.