Categorieën: Nieuws

FNV start Zorgactiepunt

De FNV start volgende week woensdag met een wekelijks FNV Zorgactiepunt. Stadjers en medewerkers uit de zorg kunnen hier met hun klachten, bezwaren en ideeën terecht. 

Het doel van dit FNV Zorgactiepunt is bewijs te verzamelen over de uitvoering van de WMO huishoudelijke zorg. Maureen van der Pligt van de FNV: “Hiermee gaan we het zorgbeleid aan de kaak stellen en de gemeente manen tot een bijstelling.”

Door bezuinigingen biedt de gemeente minder uren huishoudelijke hulp aan Stadjers. Van der Pligt: “In plaats van verantwoordelijkheid te nemen voor een goede borgverlening, wordt de verantwoordelijkheid over de schutting gegooid bij de cliënten. Zij moeten zelf de zorg zien te huren bij een particulier bedrijf. Dit leidt tot schrijnende situaties.”

De FNV roept Stadjers met huishoudelijke zorg op hun verhaal te doen bij het actiepunt. Dat helpt de FNV met juridisch bezwaar maken tegen het korten op de huishoudelijke zorg.

Jikke Overdiep

Bekijk reacties

  • Dat 'Actie-punt' waar kunnen wij burgers dat vinden, FNV? Want ik heb ge'googled en niets kunnen vinden! Toch geef ik graag mijn mening!

    Gr danny

    • Volgens rtvnoord: Het zorgactiepunt is gevestigd aan de Goudlaan 297 in Groningen en is vanaf 5 oktober op woensdag en zaterdag geopend tussen 15.00 en 17.00 uur, Danny.

Recente berichten

“Dinsdag veel bewolking, in de nachten lichte vorst”

Het voorjaarsweer van de afgelopen dagen maakt plaats voor een bewolkter weertype waarbij de temperaturen…

5 uur geleden

Nieuwe coalitie in provincie Groningen: BBB, VVD, GroenLinks en PvdA sluiten akkoord

BBB, VVD, GroenLinks en PvdA sluiten een nieuw coalitieakkoord binnen de provincie Groningen. Het akkoord…

12 uur geleden

Campagne roept op: luister naar de impact van seksueel misbruik

Slachtoffers van seksueel misbruik voelen zich vaak niet gehoord of begrepen. De gevolgen van misbruik…

12 uur geleden

Martini Ziekenhuis wisselt personeel operatiekamers uit met andere ziekenhuizen

Het Martini Ziekenhuis doet sinds begin vorige maand mee aan een nieuw uitwisselingsprogramma, waarin operatiekamerpersoneel…

13 uur geleden

Eerste ei van dit seizoen in slechtvalknest Gasuniegebouw

Het paartje slechtvalken dat al negen jaar in een nestkast aan het gebouw van Gasunie…

13 uur geleden

Problemen op spoor tussen Stad en Delfzijl

Treinreizigers tussen Groningen en Delfzijl moeten maandagmiddag rekening houden met vertragingen. (meer…)

14 uur geleden