Categorieën: Nieuws

“Schoolpleinen moeten groener”

GroenLinks en D66 willen dat basisscholen in Groningen de kans krijgen hun schoolplein te vergroenen.

Uit onderzoek en ervaringen in andere steden blijkt dat zo’n plein goed is voor de leerlingen, leraren en de buurt. Door een diverse, groene speelomgeving worden kinderen uitgedaagd om meer te bewegen en gevarieerder te spelen. Kinderen kunnen immers steeds minder vaak vrij te spelen in een bos of park.

Bovendien is het vaak handig voor bij de les, zoals biologie. Ook is het goed voor de biodiversiteit en de afvoer van regenwater. D66 en GroenLinks willen een deel van het extra geld voor onderwijs inzetten om zulke schoolpleinen ook in Groningen mogelijk te maken.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Gert van Akkeren

Bekijk reacties

  • Had men dit als Groen Slinks en/of D66 een jaar of 10-15 geleden uitgesproken, zou ik er waardering voor hebben gehad. Nu is het mosterd na de maaltijd, immers alle groen in deze stad is nu zo langzamerhand wel volgebouwd, wat er nu nog over is qua grootte en afmeting kan de naam groene postzegels dragen.

    Gemiste kans Groen SLinks en D66

Recente berichten

Kledingbank Maxima zoekt zomerjassen voor mannen

Kledingbank Maxima aan de Oosterhamriklaan kan wel wat hulp gebruiken. Zo zoekt de kledingbank onder…

25 seconden geleden

Meewandelen met gids van Het Groninger Landschap door weilanden Reitdiep

Liefhebbers van weidevogels kunnen zondag volop genieten. Onder begeleiding van een gids van Het Groninger…

42 minuten geleden

‘Zondag kans op een bui, komende dagen wisselend bewolkt’

Het stralende voorjaarsweer van de afgelopen dagen wordt ingeruild voor een bewolkter weertype waarbij er…

9 uur geleden

Gorecht en TKB sluiten aan; Helpman pakt dure punten; VVG grote verliezer in 3R;

In 2I profiteerde Gorecht volop van het puntverlies van de concurrenten bovenin. Helpman boekte in…

9 uur geleden

Lycurgus wint ook uitwedstrijd tegen Tectum Achel

Nova Tech Lycurgus heeft zaterdagavond de uitwedstrijd in het Belgische Achel tegen Tectum Achel met…

9 uur geleden

1H: Ruime zege Be Quick 1887, nederlaag Oranje Nassau

Be Quick 1887 boekte zaterdagavond in de eerste klasse H een ruime zege. Oranje Nassau…

10 uur geleden