foto: Martin Nuver & Sander Smit / 112groningen.nl
De brandweerlieden hoeven niet door te werken tot ze 62 jaar oud zijn. In de nieuwe CAO, die de vakbonden en de Vereniging Nederlandse Gemeenten hebben afgesloten, staat dat de pensioengerechtigde leeftijd is vastgesteld op 59 jaar.
De gemeenten wilden die leeftijd verhogen tot 62 jaar. Dat was tegen de zin van de brandweerlieden, omdat zij het niet verantwoord vinden om tot die leeftijd zwaar en gevaarlijk werk te doen. Ze voerden daarom dit jaar regelmatig acties.
Er zijn nu ook afspraken gemaakt over een inkomensvangnet bij arbeidsongeschiktheid vanaf 55 jaar. Het akkoord op hoofdlijnen moet nog verder worden uitgewerkt.
Maandagmiddag rond 17.00 uur is een file ontstaan op de A7. Ter hoogte van afrit…
De doorfietsroute tussen Groningen en Winsum is maandagmiddag open gegaan. Het fietspad loopt vanaf de…
De Rijksuniversiteit Groningen (RUG) en de gemeente Groningen werken samen aan een binnenstadscampus. RUG-bestuurder Hans…
Op de Grote Markt in Groningen zijn maandagmiddag drie informatiepanelen onthuld over het belang van…
Winkelcentrum Paddepoel is aan het verbouwen. Eind dit jaar komen er een Jumbo en een…
Het Groninger Dagblad en het Harener Weekblad zijn toch niet verkocht aan uitgeverij ROVAVO. De…
Bekijk reacties
Waarom worden brandweerlieden niet opgeleid tot brandpreventiespecialisten of controleurs, zodat ze als ze wat ouder worden voor de brandweer of het bedrijfsleven kunnen gaan werken? Het is toch ook niet zo dat topsporters na hun carrière met pensioen kunnen? In een tijd dat mensen tot hun 67e (en drie maanden als je van na 1954 bent) moeten doorwerken en waarschijnlijker nog langer, is dit niet te verkopen. Brandweerman tot je 50e en daarna doorstromen.
Een gemiddelde (bv:) bouwvakker werkt harder en heeft meer kans te overlijden tijdens werkzaamheden dan een brandweerman,hier klopt uiteindelijk niets van.
Zwaar beroep he" de helft van de tijd doen ze niets wachten, bij nacht werk slapen ze gewoon in de kazerne.
Ik doe al 37jaar steigerbouw en ik ben 58 en mag nog tot 67jaar werken dankzij onze regering.
De Eifel toren heb al aan gewicht 7 keer op mijn rug gehad, als dan over een zwaar beroep praten als brandweerman.
In 2013 is mijn huis afgebrand en onze brandweer was 20 min te laat en hadden te weinig water bij, dus laat het maar afbranden was het verhaal, 30 jaar op gebouwd in 2 uur weg, met commentaar het is maar een huis kreeg ik te horen. En wat hadden ze het zwaar die dag om 3uur te kijken hoe ander in de ellende zit.
Belachelijk dat voor brandweerlieden een uitzondering is gemaakt. Het is veel logischer dat ze, wanneer ze fysiek niet meer in staat zijn om een kat uit de boom te halen, ander werk bij de brandweer krijgen. Tijd genoeg om iemand daartoe bij te scholen.