Categorieën: Nieuws

Aantal woonschepen Diepenring halveert

De helft van de woonschepen in de Diepenring, van Steentilbrug tot de Kijk in’t Jatbrug, moet verdwijnen. Dat wil het stadsbestuur blijkt uit de woensdag verschenen conceptwatervisie.

Het stadsbestuur wil meer gebruik van de openbare ruimte aan het water, dat kwam ook al naar voor in The Next City, een plan voor de binnenstad. Het stadsbestuur wil de zogenaamde bootjesmelkers in de Diepenring aanpakken. Er is veel langer ergernis over over de bootjesmelkers meerdere colleges hebben geprobeerd dit probleem aan te pakken overigens zonder succes. Tegelijkertijd moeten er vervangende ligplaatsen komen, het uitgangspunt is in ieder geval minimaal 434 ligplekken voor woonschepen.

De bootjesmelkers moeten worden uitgekocht. De wethouder laat weten dat het geen zin heeft het plan aan te nemen zonder daar geld voor beschikbaar te stellen. De raad moet nog praten over het stuk.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Ecco van Oosterhout

Bekijk reacties

  • Goed plan, al denk ik dat je toch snel een € 350.000 - € 400.000 per woonboot aan de z.g. bootjesmelker(s), ik schrijf bewust enkelvoud, want ook bij de gemeente beseft men terdege dat het gros van de te verhuren drijvende bouwsels eigendom zijn van de firma C F eigendom van dhr. E.K.. welke op zeker 30 jaar huurderving gaat claimen en een afkoopsom voor het inleveren van zijn ligplaatsvergunning en drijvend bouwsel.

  • De melkoeien moet verhuizen naar een melktoren ipv een melkboot. Maak aan het Europapark ook maar een aantal ligplekken (niet voor melkers).

  • Gewoon wegslepen die zooi. Beetje de openbare ruimte verrommelen en voor zo weinig mogelijk geld liggen te rotten in onze mooie diepenring. Begin maar met de Noorderhaven. Wat zal dat een mooi eindbeeld opleveren. Geen tuinhuisjes op oude rommelboten meer. Authentieke oude schepen mogen uiteraard wel, beetje winterwelvaart het hele jaar door! Afkopen? Laat hen maar betalen voor het lelijke uitzicht op hen!

  • De rotzooi er uit en de mooie goed onderhouden boten laten liggen. Woonboten horen bij een stad als Groningen.

  • heb geen boot gekocht, een woonboot is haast geen drol waard, maar ze durven zo een ton voor de plek te vragen. Vroeger gewoon illegaal gaan liggen, nu cashen.

Recente berichten

Nieuwe campagne biedt steun aan mantelzorgers

De gemeente Groningen en Steunpunt Humanitas lanceren maandagavond de nieuwe mantelzorgcampagne ‘Voor wie zorg jij?’…

3 minuten geleden

Fietser gewond naar ziekenhuis na aanrijding op Hereweg

Op de Hereweg, vlak voor de verkeerslichten met de Stationsweg en het Zuiderpark, vond rond…

34 minuten geleden

Extreem droge maartmaand in Groningen: ‘Ook begin april lijkt er weinig verandering te komen’

De maand maart staat tot nu toe hoog in de lijst van droogste maanden ooit…

41 minuten geleden

Meer noorderlingen kozen afgelopen jaar voor euthanasie

De noordelijke Regionale Toetsingscommissie Euthanasie (RTE) kreeg vorig jaar 1.013 meldingen van euthanasie. Dat is…

57 minuten geleden

Wereldtuberculosedag: UMCG-arts meet zweet vingertopje om te zien of patiënten tb-medicatie goed innemen

Patiënten met tuberculose (TB) kunnen over niet al te lange tijd met een simpele zweettest…

3 uur geleden

Fietser gewond door aanrijding in Helpman

Op de kruising tussen de Helper Brink en Beethovenlaan vond maandagochtend een aanrijding plaats tussen…

3 uur geleden