Foto: flickr.com/photos/tifwarmowski/
De problemen met een tekort aan invalkrachten op basisscholen spelen in Groningen voornamelijk bij het bijzonder onderwijs. Het openbaar onderwijs heeft er minder last van.
Het stadsbestuur reageert hiermee op vragen van de CDA-fractie. De gemeente heeft over het probleem gesproken met de onderwijsbesturen. Het heeft te maken met de nieuwe wet Werk en zekerheid. Daardoor kunnen aan invalleerkrachten in drie jaar tijd maar zes losse contracten worden aangeboden. Landelijk zijn hierdoor veel schoolklassen naar huis gestuurd, maar in Groningen is dat alleen bij het VCOG aan de Eenrumermaar gebeurd.
Wel voorziet de onderwijsorganisatie O2G2 komend jaar problemen. De schoolbesturen gaan de problemen gezamenlijk aanpakken.
De 44 studenten geneeskunde die tussen 2016 en 2018 werden aangenomen als beurspromovendi bij het…
Volt, GroenLinks en Partij voor de Dieren in de Provinciale Staten willen duidelijkheid rond de…
De afgelopen twee weken is een bijzonder hoog aantal dode ganzen rond het Woldmeer in…
Zaterdagmiddag weer volop live sport bij OOG SPORT. Onder andere twee voetbalwedstrijden, daarvan hier een…
Leerlingen van CBS de Heerdstee kregen vrijdag een verkorte versie van de Matthäus Passion te…
Het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap heeft besloten dat de islamitische basisschool Al Kitaab…
Bekijk reacties
Het VCOG is vereniging met 10 basisscholen, zij hebben een kantoor aan het Eenrumermaar. Er zijn dit jaar 33 klassen op verschillende scholen naar huis gestuurd omdat er geen vervanging kon worden geregeld.