Categorieën: Wijken

Bouwers van bank zien ook sloop van het gebouw

De sloop van de Rabobanktoren aan de Pleiadenlaan in Paddepoel is al enige tijd aan de gang, maar werd dinsdag officieel gestart.

De Rabotoren maakt plaats voor Polaris, een toren met 207 appartementen voor jongeren.

Om stil te staan bij de sloop van de Rabobank heeft Lefier de heren S.J. Otten, S. Kamminga, H. Tillema en J. Hoekstra uitgenodigd. Begin jaren ’70 waren zij nauw betrokken bij de bouw van de Rabotoren. Zij maakte zo het begin en het einde van het gebouw mee.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Andor Heij

Bekijk reacties

  • Voor de RABO-bank is/was het triest.
    Dit lot wacht echter ook HET MONSTRUM achter de oostwand van de Grote Markt.
    De bouwers van nu zijn daar over een afzienbaar aantal jaren ook getuige van de sloop van hun gedrocht.

  • Aangezien het gebouw aan de Achterweg plat gaat, hebben we straks vrijwel geen jaren zeventig betonbouw meer. Verwacht dat de flat aan Europaweg (ex-Philips) ook plaats gaat maken.
    Jammer. Als Bowie fan (van voor zijn dood) vind ik midden jaren zeventig een behoorlijk romantisch tijdsgewricht. En ook louter gewoon omdat de tijdsgelaagdheid vermindert.

    Verder wat Ardien zegt.

    • Ga fijn in de Meerpaalflat in Lewenborg wonen, zou ik zeggen. Helemaal jouw jaren zeventigwalhalla!

      • Knap! Je hebt er nog eentje gevonden. Doe ik je flat van de Economie-faculteit cadeau.

        Zeg trouwens helemaal niet dat dit een walhalla is. Alleen spijtig dat niet een kantoorgebouw als jong monument kan blijven staan.

      • Heb een tijdje als "student" in de grote sloepflat gewoond. Prachtflat. Boel is door drugsoverlast en bepaalde groepen helaas verpauperd, en later gesloopt.Maar met de woningen was weinig mis.

Recente berichten

Raadsfracties willen opkomst gemeenteraadsverkiezingen flink opkrikken, onder meer met ‘nachtstembureau’

Een opkomst van minstens 67 procent. Dat moet volgens zes raadsfracties het doel van de…

11 minuten geleden

Weer rijplaten op wielerbaan: 100 wielrenners voor piet snot naar Corpus den Hoorn door afgelaste koers

De Groninger Studenten Wieler Vereniging Tandje Hoger stond afgelopen donderdag met honderd wielrenners klaar om…

47 minuten geleden

Stakingsmars van Zernike naar binnenstad tegen bezuinigingen: ‘Minister moet zich achter oren krabben’

Medewerkers van de Rijksuniversiteit Groningen (RUG) en de Hanzehogeschool leggen deze dinsdag het werk neer.…

1 uur geleden

Café Imparator twee weken gesloten na vondst vuurwapen bij bezoeker

Café Imparator aan de Bruine Ruiterstraat is op last van burgemeester Mirjam van ’t Veld…

2 uur geleden

Meisje bijna verdronken tijdens zwemles in De Parrel

Een zesjarig meisje is maandagmiddag tijdens een zwemles in zwembad De Parrel in Groningen bijna…

2 uur geleden

Groningen is meest ‘rijbewijsloze’ gemeente in Noord-Nederland

Groningen is de gemeente in Noord-Nederland met de minste rijbewijzen per hoofd van de bevolking.…

3 uur geleden