De gemeente heeft nog geen geschikte plek voor een watersportbaan gevonden. Dat blijkt uit onderzoek en gesprekken met de drie roeiverenigingen in de stad.
Na het Paterswoldsemeer is nu ook de locatie nabij het Noord-Willemskanaal afgevallen. Het gebied maakt deel uit van het Natuur Netwerk Nederland. De provincie en Staatsbosbeheer vinden de locatie niet geschikt omdat het ook gebruikt wordt voor noodberging en drinkwatervoorziening.
De roeiverenigingen hebben echter met meer problemen te kampen. Het botenhuis en krachthonk van Gyas zijn te klein en dat geldt ook voor het krachthonk van De Hunze. Aegir wil een beter fietspad voor coaches langs het Eemskanaal.
Zaterdag in OOG SPORT volop voetbal. Live flitsen van vier duels, PKC'83-Velocitas 1897 uit 1H,…
De gemeente Groningen vraagt om herziening van het ontwerp luchthavenbesluit Eelde. Het springt daarmee op…
De nieuwe, kindvriendelijke knoopcelbatterij, bedacht en mede ontwikkeld door twee voormalige artsen uit het UMCG,…
Komende maandag, dinsdag en woensdagnacht zou een aantal bewoners van De Meeuwen en rond de…
De gemeente roept ontwikkelaars op om met plannen te komen voor de voormalige parkeergarage aan…
In 'Eem de stad in' is Rutger van der Weerd de gast aan tafel. Hij…
Bekijk reacties
Harkstede ligt al jaren, oh nee shit, lag al jaren een watersportbaan van Olympische afmetingen op een roeivereniging te wachten. Nu deze watersportbaan deels is ingepalmd door Meerstad, nu roept men om een roeibaan. Vreemd volk is dat toch die bestuurders van roeiverenigingen.
Ze willen van alles. Aegir traint toch in het winschoterdiep? Een volwaardig fietspad over de dijk langs de zuidzijde van het Eemskanaal naar de Meenteweg, lijkt me wel een goed plan. (brug een stukje voorbij Woltersum). Een recreatief fiets en wandelpad vanaf de woonschepenhaven naar de Borgweg langs het kanaal zie ik ook wel zitten. Van het gebied tussen kanaal en Driebondsweg kun je een natuurpark maken. Ik zie trouwens niet waarom je geen roeibaan in een waterbergingsgebied kunt hebben. Alsof het erg is als de roeibaan onder water komt te staan. Maak wat dijkjes voor het coachpad en zet de bebouwing op palen een meter boven het maaiveld. De locatie noordwillemskanaal was eigenlijk de enige echt haalbare locatie die onderzocht is. Ik kan nog wel een locatie bedenken. De Westerbroekstermadepolder vanaf het Drentsche Diep naar het Foxholstermeer. Of aan de andere kant van Het Drentsche Diep, dan ligt het in Haren ipv van Hoogezand, dus binnenkort in de gemeente Groningen. Te kleine krachthonken? Hoeveel fitnesscentra zijn er in de stad? Je hebt de accommodaties in de aclo. Een roeimachine kun je ook prima in je eigen huis kwijt (als je geen opgehokte student bent :p)