Omdat ruimtereizen steeds dichterbij komt, rijst de vraag: ‘Hoe bereiden we ons voor?’ De RUG start aankomende 13 februari met seminars waarin deze vraag beantwoord wordt.
Het eerste deel van de serie wordt gegeven door Thu Jennifer Ngo-Anh. Deze onderzoekster van de ESA zal uitleggen welke methoden en techniek ervoor kunnen zorgen dat de mens zo veilig mogelijk door de ruimte reist. Zij onderzoekt hoe een mens zo optimaal mogelijk kan functioneren, hoe voedingsstoffen volledig kunnen werken en hoe de ruimtevaarders met maanstof en straling om moeten gaan.
Het tweede deel wordt gehouden op 27 februari. Hier vertelt Floris van den Berg wat voor effect langdurige kou, isolement, weinig daglicht en zuurstoftekort heeft op het menselijk gestel. De Nijmeegse arts heeft hiervoor een jaar op Antarctica getrotseerd, in opdracht van de ESA.
Indien u zelf ambities heeft om naar Mars te gaan bent u op maandag 13 februari en maandag 27 februari van harte welkom in het Academiegebouw van de Rijksuniversiteit Groningen.
Op de Bornholmstraat heeft laat op vrijdagavond een aanrijding plaatsgevonden. Daardoor is één van de…
PKC'83/Team Amoeri blijft in de degradatiezorgen na het 2-2 gelijke spel vrijdagavond thuis tegen Fermonia…
Het weekend wordt één van de frissere in de afgelopen periode. Zaterdag kent nog opklaringen,…
Het zaterdagelftal van Be Quick 1887 heeft een opvallende versterking binnen gehaald: Oud prof Said…
De 44 studenten geneeskunde die tussen 2016 en 2018 werden aangenomen als beurspromovendi bij het…
Volt, GroenLinks en Partij voor de Dieren in de Provinciale Staten willen duidelijkheid rond de…
Bekijk reacties
een voorproefje:
https://www.nrc.nl/nieuws/2017/01/20/alsof-je-op-een-andere-planeet-bent-6263260-a1542187