Categorieën: Nieuws

Half maart definitief plan voor bedrijvigheid op en rond luchthaven Eelde

Harm Post komt half maart met een definitief plan om de bedrijvigheid rondom Groningen Airport Eelde te verbeteren en hoe het bedrijfsleven kan bijdragen. Dit maakte hij vandaag bekend in het Radio Drenthe programma Cassata.

Harm Post is de vertrekkend directeur van Groningen Seaports.  De aandeelhouders hebben zijn hulp ingeroepen om ervoor te zorgen dat de bedrijvigheid rond het vliegveld groeit. Er is vanuit de aandeelhouders een investeringsplan van 46 miljoen euro, maar dan moeten de bedrijven wel meedoen. In het radioprogramma van RTV Drenthe vergeleek hij de plannen met een vliegtuigje met vier vleugels en een staartje.

Vleugel 1 is het creëren van meer bedrijvigheid in aankomst-en vertrekhal. In vleugel 2 wordt het gebied rondom het vliegveld verder ontwikkeld. In de derde vleugel wordt nagedacht om meer te doen voor de douane, dus voordat je bent ingecheckt. In vleugel 4 wordt een app ontwikkeld, waardoor je snel kunt zien hoe de reistijd naar een locatie zich verhoudt tot bijvoorbeeld Schiphol. De staart bestaat uit een groep ondernemers die de brandweer goedkoper willen organiseren. Bijvoorbeeld door het bouwen van de nieuwe brandweerkazerne over te nemen van de overheid.

De aandeelhouders zijn de provincies Drenthe en Groningen en de gemeenten Groningen, Tynaarlo en Assen.

Bron: RTV Drenthe

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
Evert Janse

Bekijk reacties

  • Wil je meer bedrijvigheid en werkelijk geld aan en met dit vliegveld gaan verdienen, dan zul je de baan moeten gaan verlengen zodat er grotere vrachtvliegtuigen kunnen gaan landen.
    Persoonlijk zie ik het vliegveld als onderdeel van mobiliteit wat gerust een paar miljoen per jaar mag kosten, desnoods betaal je dit door een deel van de wegen/houderschapsbelasting hier structureel in te steken. Meer dan 70% van deze vorm van houderschapsbelasting verdwijnt tenslotte toch in de pot algemene middelen, dan zie ik liever dat een deel in Eelde wordt gestoken.

  • Jammer dat er miljoenen in Airport lelystad gestoken wordt , je zou het ook 2 uurtjes verderop in groningen kunnen investeren. heb je aan beide kanten van het land een rendabel vliegveld.

    ook beter voor werkgelegenheid in deze provincie en voor vakantiegangers uit de noordelijke provincies.

Recente berichten

Gorecht en TKB sluiten aan; Helpman pakt dure punten; VVG grote verliezer in 3R;

In 2I profiteerde Gorecht volop van het puntverlies van de concurrenten bovenin. Helpman boekte in…

19 minuten geleden

Lycurgus wint ook uitwedstrijd tegen Tectum Achel

Nova Tech Lycurgus heeft zaterdagavond de uitwedstrijd in het Belgische Achel tegen Tectum Achel met…

22 minuten geleden

1H: Ruime zege Be Quick 1887, nederlaag Oranje Nassau

Be Quick 1887 boekte zaterdagavond in de eerste klasse H een ruime zege. Oranje Nassau…

1 uur geleden

Koploper PKC’83 verspeelt drie punten in derby tegen Velocitas

Koploper PKC'83 heeft zaterdagmiddag in de titelstrijd in de eerste klasse H in eigen huis…

2 uur geleden

Wereldrecord schaatsen verbroken op Kardinge: “Je rug is niet gemaakt om 24 uur krom te staan” (foto’s)

Het is de 25-jarige Jochem Kerssies gelukt om het wereldrecord schaatsen te verbreken. Op de…

3 uur geleden

Demonstratie tegen racisme en fascisme trekt vierhonderd mensen: “Nadenken over vervolg” (foto’s)

De protestactie tegen racisme en fascisme die zaterdagmiddag plaatsvond op de Grote Markt krijgt een…

7 uur geleden