Het MKB-bedrijf MedWear in Groningen kan binnenkort de laatste stappen zetten om het eerste intelligente shirt voor COPD patiënten op de markt te brengen. Dit is mogelijk mede dankzij subsidie van de provincie.
Het zogenoemde Smart Care Shirt helpt het leven van mensen met een chronische longziekte aangenamer te maken. In het shirt zijn sensoren verwerkt, die kunnen meten hoeveel lucht er in de longen van een patiënt achterblijft. Het verergeren van de situatie kan worden voorkomen door het tijdig innemen van medicijnen of het doen van oefeningen. De meting van het T-shirt kan ervoor zorgen dat de patiënt tijdig handelt.
MedWear heeft hiervoor een subsidie van de provincie gekregen van 65 duizend euro. Eerder kreeg het bedrijf al 150 duizend euro subsidie. Het is de bedoeling dat de shirts vanaf eind volgend jaar verkocht worden.
Verschillende studenten van het Alfa-college, Noorderpoort en ROC Menso Alting zijn vrijdag in de prijzen…
De politie heeft vrijdag aan het einde van de middag op de Grote Markt zeven…
De vermaarde organisten Martin Mans en Gert van Hoef geven zaterdag een Passie- en Paasconcert…
In de degradatiepoule van de eredivisie zaalvoetbal speelde PKC'83/Team Amoeri vrijdagavond gelijk. Bij de vrouwen…
Politieagenten hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag bewoners van een containerwoning aan de…
Aan de Noorderstationstraat vond in de nacht van vrijdag op zaterdag een steekincident plaats. Daarbij…
Bekijk reacties
Ben zeer benieuwd
Zelf zwaar lono patient. Zou een uitkomst zijn. Zelf copd longemphyzeem en zuuurstof.
lijkt mij heel bijzonder als het werkt!!
Ik heb Copd en zou graag zo een schirt hebben
Ben hier heel erg benieuwd naar
En als jullie mensen nodig hebben.om te testen.hou ik mij aanbevolen
Ben heel benieuwd , voor testen hou ik me aanbevolen.ik heb COPD cold 4
ben heel benieuwd Ik heb Copd en zou graag zo een schirt hebben
Lijkt me een mooie uitvinding, probeer hem graag
Dat lijkt me zeer handig en ook ik houdt me graag aanbevolen voor het uitproberen ,super! :)
het lijkt mij het proberen waard Ik heb zelf longemfyseem/gold4 en zuurstof.Met een longinhoud van 24%.