Categorieën: 112

Rookmelder zorgt voor consternatie aan Kwinkenplein

Een piepende rookmelder heeft woensdagavond voor enige consternatie gezorgd in en rondom het Kwinkenplein in de binnenstad. Uit onderzoek bleek echter dat er niets aan de hand was.

De melding van de brand kwam rond 21.55 uur op de meldkamer binnen. “In een studiowoning werd het geluid van een piepende rookmelder gehoord waarna het alarmnummer is gebeld”, vertelt woordvoerder Matthijs Noordhoff van de brandweer. “Omdat het om een pand in de binnenstad ging zijn we uitgerukt met twee bluswagens en een hoogwerker.”

Na aankomst zijn brandweerlieden direct op onderzoek uitgegaan. Een correspondent van 112groningen.nl meldde dat uit voorzorg verschillende buurtbewoners hun huizen moesten verlaten. “Wij konden echter al snel constateren dat er niets aan de hand was. Eerder in de avond is er in de desbetreffende woning gekookt, en daar heeft de rookmelder flinke tijd later op gereageerd. Dus ik weet niet wat ze gekookt hebben, maar van brand is in ieder geval geen sprake.”

De brandweerlieden hebben geholpen bij het resetten van de melder en zijn inmiddels teruggekeerd naar de kazerne.

Foto: Patrick Wind – 112groningen.nl
FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Fietser gewond naar ziekenhuis na aanrijding op Hereweg

Op de Hereweg, vlak voor de verkeerslichten met de Stationsweg en het Zuiderpark, vond rond…

27 minuten geleden

Extreem droge maartmaand in Groningen: ‘Ook begin april lijkt er weinig verandering te komen’

De maand maart staat tot nu toe hoog in de lijst van droogste maanden ooit…

33 minuten geleden

Meer noorderlingen kozen afgelopen jaar voor euthanasie

De noordelijke Regionale Toetsingscommissie Euthanasie (RTE) kreeg vorig jaar 1.013 meldingen van euthanasie. Dat is…

50 minuten geleden

Wereldtuberculosedag: UMCG-arts meet zweet vingertopje om te zien of patiënten tb-medicatie goed innemen

Patiënten met tuberculose (TB) kunnen over niet al te lange tijd met een simpele zweettest…

2 uur geleden

Fietser gewond door aanrijding in Helpman

Op de kruising tussen de Helper Brink en Beethovenlaan vond maandagochtend een aanrijding plaats tussen…

3 uur geleden

Nederlaag hockeyvrouwen Groningen tegen Push

De hockeyvrouwen van Groningen hebben zondag in Breda met 3-1 verloren van Push. (meer…)

3 uur geleden