Categorieën: Nieuws

Hoge opkomst bij Tweede Kamerverkiezingen in Stad

Een opkomstpercentage dat aan het eind van de middag al boven de vijftig procent lag. Groningen doet daarmee niet onder voor de rest van Nederland. “Deze verkiezingen vind ik erg belangrijk.”

Eén van de plekken waar woensdag gestemd kan worden is het Hoofdstation. “We hebben wel een beetje concurrentie”, vertelt stembureau-voorzitter Saskia Zwiers. “Kijk, daar aan de overkant van het stationsplein staat ook een stembureau die echt in de looproute van de reizigers staat. Maar desondanks is het bij ons ook druk. Eigenlijk kun je zeggen dat het een komen en gaan van stemgerechtigden is. Heel erg leuk!”

“Voor mij is het de eerste keer dat ik stem”, zegt Mirjam Lepam die zojuist één van de hokjes op het stemformulier rood heeft gekleurd. “Ik ben 28 jaar en dit jaar vond ik het echt belangrijk om te gaan. Sowieso vanwege de thema’s die spelen, maar ook omdat ik wel een beetje bang ben dat de PVV de grootste partij gaat worden.”

Dat de verkiezingen belangrijk zijn is te horen uit meerdere monden. “Ik ga D66 stemmen omdat zij een heel goed programma voor het onderwijs hebben”, vertelt Erwin Waijer. “Ik ben zelf student en wil graag sportleraar worden, en goed onderwijs vind ik daarom belangrijk. En eerlijk gezegd was het voor mij een moeilijke keuze omdat ik eigenlijk normaal CDA zou stemmen.”

Woensdagavond om 21.00 uur sluiten de stembureaus. “Ja, dan begint voor ons het harde werken”, zegt Peter Duzink die voorzitter is van het stembureau aan de Coehoornsingel. “Alle stembiljetten moeten we met de hand gaan tellen. Dat zal wel enige tijd in beslag gaan nemen.” De verwachting is dat er in het begin van de nacht een voorlopige uitslag bekend is.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

RUG 28e op ranglijst voor meest internationale universiteiten ter wereld

De Rijksuniversiteit Groningen is vijf plekken gestegen op de World’s Most International Universities 2025 ranglijst.…

58 minuten geleden

Dinsdag af en toe zon en zo’n 13 graden

Groningen is begonnen aan een wisselvallige en zachte week. Volgens OOG-weerman komen regen, opklaringen en…

1 uur geleden

RSJ besluit: Van Mesdagkliniek wordt rookvrij

Dr. S. van Mesdag wordt de eerste rookvrije tbs-kliniek in Nederland. Ondanks beklag van patiënten…

2 uur geleden

Piepende rookmelder leidt tot arrestatie naakte man

De politie heeft maandagavond een naakte man gearresteerd in een woning aan de Meeuwerderweg. De…

5 uur geleden

Ongeval veroorzaakt file op de A7 richting Heerenveen

Maandagmiddag rond 17.00 uur is een file ontstaan op de A7. Ter hoogte van afrit…

6 uur geleden

Doorfietsroute tussen Groningen en Winsum is klaar en geopend

De doorfietsroute tussen Groningen en Winsum is maandagmiddag open gegaan. Het fietspad loopt vanaf de…

7 uur geleden