Foto: Erick Bakker
De stad gaat de inburgering van vluchtelingen met een verblijfsstatus anders aanpakken. Vanaf dag één worden de vluchtelingen intensief begeleid tijdens het verplichte inburgeringstraject. Vanaf nu staat de vluchteling op het gebied van opleiding, arbeidsmarkt en ondernemerschap zelf centraal. De gemeente heeft hiervoor vandaag het convenant “Samen inburgeren” ondertekend met verschillende scholen in de stad.
De deelnemende scholen zijn het Alfa- en het Noorderpoort College en de Hanzehogeschool.
In Nederland moet een vluchteling die hier mag blijven zelf de inburgering regelen. Recent onderzoek van de landelijke Rekenkamer laat zien dat door deze werkwijze de integratie vaak mislukt. Groningen wil dit voorkomen en neemt samen met de onderwijsinstanties de regie in handen om zo voor een betere integratie te zorgen.
Het KNMI waarschuwt in de nacht van woensdag op donderdag voor dichte mist. Voor de…
Het besluit om de kap van het Betonbos vanwege het broedseizoen niet door te laten…
De 10-jarige Kian Sijp heeft samen met zijn oma Greta woensdagmiddag een check van 8.115…
De gemeente gaat minder vaak maaien op plekken waar het niet beslist noodzakelijk is. Een…
Na twee dagen van nauwelijks zichtbare, natmakende regen, wordt Groninger getrakteerd op wat meer zonnestralen.…
De plannen om een busbaan aan te leggen via de Vinkenstraat, E. Thomassen à Thuessinklaan…
Bekijk reacties
mensen die geen Nederlandse taal spreken moeten aan alle kanten geholpen worden! daarom vluchten ze ook dus het is niet meer dan normaal dat wij ze helpen en zo als het kan dat ze weer terug kunnen naar eigen land moeten we ze ook helpen!