Categorieën: Nieuws

Janine Abbring gaat Zomergasten presenteren

Janine Abbring gaat het nieuwe programma Zomergasten presenteren. Dat meldt de VPRO op haar website. In het programma wordt drie uur lang met één gast gepraat, afgewisseld door filmfragmenten die door de gast zijn uitgekozen.

Toen de in Groningen geboren Abbring hiervoor werd gevraagd, vond ze dat het een unieke kans was die ze niet wilde laten schieten. Er werd een screentest gedaan, waarna werd besloten dat zij tussen 23 juli en 27 augustus elke zondagavond te zien zal zijn op NPO 2.

Nadat Abbring in 1999 haar opleiding Geschreven Media had afgerond, ging ze werken op de kunstredactie van het Groninger Dagblad en maakte ze ook nieuwsitems voor OOG TV. In 2001 maakte ze de overstap naar RTV Noord. In dat jaar maakte ze samen met Arjan Lubach een parodie op Eminems nummer “Stan”, waarmee ze landelijke bekendheid haalden. Hierna volgde een uitgebreide carrière, tegenwoordig is ze eindredacteur van Zondag met Lubach.

Hoofdredacteur Stan van Engelen van de VPRO prijst haar slimme, prikkelende en vaak ook humorvolle manier van interviewen. Hij hoopt op een mooie en verrassende nieuwe editie van Zomergasten.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Rick van der Velde

Bekijk reacties

  • Zomergasten kan blijkbaar geen fatsoenlijke interviewer meer krijgen,wat is dit programma afgegleden zeg.

Recente berichten

“Maandag zonnige perioden, woensdag mogelijk 22 graden”

De zon laat zich de komende dagen vaak zien. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis zit de…

13 minuten geleden

Esperantotunnel voorzien van asfalt

De Esperantotunnel is de afgelopen dagen voorzien van asfalt. De bedoeling is dat de nieuwe…

26 minuten geleden

Oekraïners zoeken verbinding op vrijmarkt op Koningsdag: “Boodschap van hoop opschrijven”

Een groep Oekraïners uit Haren, Groningen en verschillende andere locaties in de provincie heeft zaterdag…

1 uur geleden

Vindicat week lang in actie voor ouderen, kinderen en vluchtelingen: “Betrokkenheid versterken”

Studentenvereniging Vindicat zet zich vanaf maandag samen met diverse Groningse organisaties een week lang in…

2 uur geleden

Internationale deelnemers aan Voetbalkamp: “Zorgelijk dat op straat minder gevoetbald wordt”

Voor het vijfde jaar op rij wordt er in de meivakantie een Voetbalkamp gehouden op…

3 uur geleden

Stolpersteine gelegd voor familie Wolf in aanwezigheid van nabestaande

Op de Peizerweg zijn zondagmiddag Stolpersteine gelegd voor Maarten Wolf, zijn vrouw Regina Wolf-Kropveld en…

6 uur geleden