foto: André Huitenga
Door een toename van het aantal treinen in 2022 dreigt de tijd die overblijft voor brugopeningen bij het Noord-Willemskanaal onvoldoende te worden. Daardoor komen de beroepsvaart en pleziervaart in de problemen. De provincie hoopt eind dit jaar een oplossing te hebben.
Drie bruggen over het Noord-Willemskanaal liggen pal naast elkaar. Het gaat om een fietsbrug, een spoorbrug en een busbaanbrug. De vaarroute van de stad richting Drenthe gaat erlangs. De spoorbrug wordt bediend door ProRail, de twee andere bruggen door de provincie.
Nu mogen de bruggen twee keer per uur maximaal 8 minuten omhoog staan en dat dreigt te worden beperkt tot 2 minuten.
Een 34-jarige man uit Groningen die wordt verdacht van internationaal georganiseerde domeinnaamfraude blijft voorlopig vast.…
De Stichting Groningen-Jabalya gaat in beroep tegen een uitspraak van de rechtbank in Den Haag.…
De ziekenhuizen en vakbonden hebben een akkoord bereikt bij hun onderhandelingen over een nieuwe cao.…
Het is sinds deze week mogelijk om virtueel een ritje te maken met de trein…
De 46-jarige Groninger die eind vorig jaar zijn 12-jarige zoon ombracht handelde in de ban…
Wintergoud, het winterfeest, was een groot succes en krijgt dit jaar dan ook een vervolg.…
Bekijk reacties
Is de fietsbrug daar per definitie nodig? 2 minuten verderop ligt de volgende brug.
Is de busbrug (straks) met het nieuwe busstation nog nodig? Het busstation ligt dan achter het station, kan het dan niet beter via Parkbrug?
De fietsbrug is het probleem niet, de dienstregeling is het probleem. Ook mag de brug een flinke tijd voor het vertrek van een trein al niet open. Dat moet korter kunnen. De Busbrug is onderdeel van HOV west. Die zorgt er voor dat bussen niet meer tussen het reguliere verkeer moeten wachten op het kruispunt met de parkweg. Dus ja die blijft nodig.
Volgens de commnicatie van de binnenvaart en de provincie is dat anders wel het probleem zie oa hier. http://www.dvhn.nl/groningen/Provincie-Bruggen-Noord-Willemskanaal-moeten-langer-open-22136000.html Verder veel succes met het Stadspanel Marc!
Ja verwijder de fietsbrug, dan heb je nog steeds maar twee minuten wat nog steeds te weinig is maar je hebt wel ff lekker die fietsers te pakken.
Ga toch met de auto!
Over de van Hall brug? of de Spoorbrug? Doe het zelf! Ik fiets wel over de busbrug, vindt René ook leuk :p