Categorieën: Wijken

Wethouder geeft 25.000 euro aan Vinkhuizen

Wethouder Paul de Rook (D66) heeft afgelopen vrijdag het wijkbudget van 25.000 euro aan de bewonersvereniging in Vinkhuizen overhandigd. “De bewoners mogen zelf gaan beslissen wat ze met het budget gaan doen.”

De overhandiging maakt deel uit van de pilot ‘Samen Buurten’. “De bewoners mogen met ideeën komen waar zij geld aan uit willen geven”, zegt projectleider Sandra Solleveld. “Vervolgens wordt besloten welk plan wel geld krijgt, en welke niet. Maar uiteraard moeten deze plannen wel aan bepaalde richtlijnen voldoen.”

Om de bewoners bij het project te betrekken wil de bewonersvereniging zichtbaar zijn in de wijk. “Dat gaat nog een hele opgave worden. Zeker voor wat betreft bepaalde bevolkingsgroepen. Om hen toch te bereiken zullen we aanwezig zijn bij bijeenkomsten en activiteiten in de wijk.”

Inmiddels zijn de eerste ideeën al ingebracht. “Een vaak gehoorde klacht is de veiligheid op de rotondes in onze wijk. Die moet aangepakt worden. Vooral de rotonde op de kruising Siersteenlaan en de Edelsteenlaan.” Meer informatie over het project is te vinden op de website samen-buurten.nl.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Sebastiaan Scheffer

Bekijk reacties

Recente berichten

Kwakkelweer houdt aan tot en met Paaszondag

Een terugkeer naar stralende, bijna zomerse weersomstandigheden met Pasen ligt niet in het verschiet. De…

3 uur geleden

Verdiepte ring west blijft ‘wensdroom’ van raad: “Kunnen we niet op zoek naar 200 miljoen euro?”

De gemeenteraad vindt in meerderheid dat er een goed plan ligt voor het bereikbaar houden…

3 uur geleden

Holt raad voorbij aan bezwaren omwonenden Hoefijzerfabriek? “Participatie is niet hetzelfde als gelijk krijgen”

Het participatietraject rond het ontwikkelen van het terrein van de voormalige Hoefijzerfabriek tot een nieuwe…

5 uur geleden

Parkweg flink op de schop: deels eenrichtingsverkeer, ruim baan voor fiets en voetganger

Als het aan het gemeentebestuur ligt, krijgt de Parkweg over drie jaar een behoorlijk andere…

6 uur geleden

Rondje vliegen over bijna voltooid Zuiderplantsoen vanuit de lucht (foto’s)

Het nieuwe Zuiderplantsoen in Groningen is bijna af. Rijkswaterstaat vloog een week geleden weer eens…

7 uur geleden

Raad van State tikt gemeenteraad op de vingers rond bebouwing binnenterrein Zuiderpark

De Raad van State heeft de gemeenteraad van Groningen opgedragen om binnen zestien weken opnieuw…

8 uur geleden