Categorieën: Nieuws

Volle bak bij bevrijdingsfestival in Stadspark

Het terrein van de drafbaan waar een groot deel van het bevrijdingsfestival gehouden wordt was aan het einde van de vrijdagmiddag tijdens het optreden van Tom Odell goed vol.

Hoeveel bezoekers er precies zijn is nog niet duidelijk, maar het zijn er vele tienduizenden. Vorig jaar trok het festival een record van 125 duizend bezoekers.

In het hele Stadspark zijn er nog tot diep in de avond optredens en activiteiten. Het festival wordt op de mainstage om half elf afgesloten met een optreden van Kraantje Pappie.

Andor Heij

Bekijk reacties

  • Mooi feest, maar waar ik me wel aan stoorde, is dat er een "Free Palestine"-tent stond op het Podium Noord-veld. Dat lijkt me toch niet echt de bedoeling op het 5 mei-festival. Ik liep er met vervangende schaamte voorbij, eigenlijk.

    • Inderdaad, de bezetting in Nederland duurde 5 jaar, in Palestina nu al 50 en er is nog geen zicht op een einde en ze worden steeds verder ingeperkt door allerlei nederzettingen met joodse haatbaarden. En dan wij hier maar onzie vrijheid vieren.

      • Dat is een... interessante visie. Als je 't niet erg vindt, ga ik er verder niet op in, want dat conflict interesseert me niet zo. Maar ik denk dat je 't wel met me eens kan zijn dat het ongepast was op een dag dat we de bevrijding vieren van hen die zes miljoen Joden vermoordden om hun afkomst.

      • Dus jij vind andermans leed maar aanstootgevend? Palestijnen hebben niets met de nazi's te maken behalve dan dat de Nazi's er voor gezorgd hebben dat ze uit hun eigen land zijn verdreven door de mensen die door de Nazi's werden uitgemoord. Het is een blijvende misstand. Omdat je het slachtoffer bent van een Genocide betekent nog niet dat al je tegenstanders automatisch maar ongelijk hebben. Ik verdedig geen aanslagen en oorlogen. Het Palestijnse terrorisme houdt de status quo evengoed in stand, maar de Israëlische reacties daarop zijn buitenproportioneel. Nu de Amerikanen Likoed niet meer in check houden wordt het alleen nog maar erger voor ze.

  • Wat heeft de FNV senioren met de bevrijding te maken?.
    Die stonden​ daar ook met een kraam!.
    Kan iemand dat uitleggen?

Recente berichten

Dumpingen bij afvalcontainers winkelcentrum Vinkhuizen

Bij de afvalcontainers aan de Siersteenlaan bij winkelcentrum Vinkhuizen hebben de afgelopen dagen meerdere dumpingen…

58 minuten geleden

Zwembad Ten Boer zoekt lifeguards: “Voortbestaan staat onder druk”

Zwembad De Blinkerd in Ten Boer is op zoek naar lifeguards en toezichthouders. Nieuwe medewerkers…

3 uur geleden

Zilveren medaille voor Sofie Dokter op Vijfkamp bij EK Indoor Atletiek (update)

De Groningse Sofie Dokter heeft zondag bij het EK Indoor Atletiek in Apeldoorn zilver gewonnen…

5 uur geleden

Lycurgus niet opgewassen tegen koploper Roeselare

Het is Nova Tech Lycurgus zondagmiddag niet gelukt om de uitwedstrijd in Roeselare tegen Knack…

6 uur geleden

Gemeente doet onderzoek naar betaald parkeren in Vinkhuizen en Gravenburg: “College leeft in droomwereld”

De gemeente gaat onderzoek doen naar het invoeren van betaald parkeren in de wijken Vinkhuizen,…

6 uur geleden

Periodetitel voor Velocitas 1897; GRC boekt late zege

Velocitas 1897 moest vanmiddag bij Rolder Boys winnen om in 1H de periode te pakken,…

6 uur geleden