foto: André Huitenga
Er is veel weerstand tegen de “De watervisie”. Het is een mager stuk, vindt het Groninger woonschepencomité.
Het stadsbestuur presenteerde onlangs haar visie op het gebruik van het openbare water in de stad: Het aantal woonschepen dat uit de Diepenring moet verdwijnen is met 29 onaanvaardbaar hoog, aldus de woonschippers. Vanuit de Noorderhaven zal de gemeente van bewoners veel weerstand kunnen verwachten, over de herinvoering van liggeld, het herschikken van woonschepen en de tweedeling tussen varende en niet varende woonschepen. En vanaf 1 januari 2023 mogen woonschepen niet meer verhuurd worden. Dat kan helemaal niet, denken de woonschippers.
Als het gaat om wonen op het water, verdient het plan niet de titel “visie”. Er wordt bijna alleen maar ingezoomd op waterwonen in de Diepenring, terwijl overal in de stad op het water gewoond wordt. De plannen zijn slecht onderbouwd, zegt het comité.
Paaszondag lijkt van het paasweekend de betere papieren te hebben. Waar op zondag een glimp…
De paasprocessie bij de Russisch-Orthodoxe Kerk heeft in de nacht van zaterdag op paaszondag veel…
Tijdens het Paasweekend vindt in de Zuiderhaven het Kaalstaart Festival plaats. Het gaat om een…
Bij een steekincident op het Wielewaalplein is zaterdagavond een persoon gewond geraakt. Agenten hebben één…
De politie is op zoek naar een man die zaterdag rond het middaguur weggelopen is…
Wethouders Rik van Niejenhuis (PvdA) en Mirjam Wijnja (GroenLinks) hebben een bezoek gebracht aan de…
Bekijk reacties
Een stelletje dwarslliggers die het nooit ergens mee eens zijn. Gewoon doorzetten. Komen we eindelijk van die oude troep van.