Categorieën: 112

Al ruim honderd aangiftes vanwege “Microsoft”

De politie Noord-Nederland heeft dit jaar al ruim 100 aangiftes binnen gekregen van mensen die benaderd zijn door zogenoemde medewerkers van Microsoft. De politie verzoekt mensen die dat overkomt, meteen op te hangen.

Het gaat om criminelen die willen binnendringen in computers. Hiervoor heeft de politie al verschillende keren gewaarschuwd.
In het hele land zijn inmiddels vele aangiften gedaan in soortgelijke zaken. Het schadebedrag in het noorden is opgelopen tot 138 duizend euro.

Microsoft zal nooit zelf contact met mensen opnemen als ze een probleem hebben met hun pc. Wie gebeld wordt door een medewerker die zegt van Microsoft te zijn moet meteen de verbinding verbreken. Ze bellen vanuit het buitenland, spreken meestal Engels en willen dat je handelingen uitvoert op je pc. De politie werkt samen met Interpol om de criminelen op te sporen.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Gert van Akkeren

Bekijk reacties

  • Dom toch ?
    Kapitalen uitgeven aan software die niet veilig is,
    terwijl je veilige software GRATIS kunt krijgen.
    LINUX
    Ook een compleet office-pakket zit er gratis bij.
    Overheden geven miljoenen uit, terwijl het GRATIS kan !

Recente berichten

Volgende week woensdag ‘rood vierkantjes’ bij de RUG tijdens staking universiteitspersoneel

Medewerkers van de Rijksuniversiteit Groningen leggen volgende week woensdag het werk neer uit protest tegen…

45 minuten geleden

Dertien procent Groningse woningen van het gas af, gemeente en provincie lopen landelijk achter

In de gemeente Groningen is 12,8 procent van de woningen en kleine bedrijven inmiddels van…

1 uur geleden

Blijft het veilig in de verdiepte ligging als de stroom uitvalt? Aannemer gaat het woensdag uitproberen

Hoelang blijven de veiligheidssystemen van de nieuwe, verdiepte liggen van de zuidelijke ringweg werken bij…

1 uur geleden

Vijftien jongvolwassenen krijgen sleutel van nieuw appartementencomplex in Ten Boer

Aan de Marskramer in Ten Boer heeft woningstichting Wierden en Borgen vijftien appartementen gebouwd, bedoeld…

2 uur geleden

“Dinsdag veel bewolking, in de nachten lichte vorst”

Het voorjaarsweer van de afgelopen dagen maakt plaats voor een bewolkter weertype waarbij de temperaturen…

12 uur geleden

Nieuwe coalitie in provincie Groningen: BBB, VVD, GroenLinks en PvdA sluiten akkoord

BBB, VVD, GroenLinks en PvdA sluiten een nieuw coalitieakkoord binnen de provincie Groningen. Het akkoord…

19 uur geleden