Categorieën: Nieuws

Nog twee opties voor renovatie stadhuis

Er zijn nog twee opties voor de aanpak van het stadhuis.  Dat blijkt uit enkele onderzoeken van een werkgroep van de burgemeester, raadsleden en ambtenaren. De raadszaal blijft op de begane grond of hij verhuist naar de derde verdieping.

Volgens de werkgroep gaat de voorkeur van de gemeenteraad uit naar het handhaven van de raadszaal op de huidige plaats. De opstelling en inrichtingen moeten wel zodanig zijn dat het vergaderen in de zaal optimaal verloopt. Zo niet, dan kan de raadszaal naar de derde verdieping verkassen.

Het stadhuis moet grondig gerenoveerd worden vanwege de uitbreiding van de gemeenteraad, noodzakelijk onderhoud en verduurzaming. De aanpak van het gebouw kost minimaal 14,1 miljoen euro. Een verhuizing van de raadszaal naar de derde verdieping is 1,4 miljoen euro duurder.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Gert van Akkeren

Bekijk reacties

  • Kosten 14,1 miljoen voor slechts 6 extra raadsleden. De stad wordt geregeerd door een happy few.

  • Alleen doen wanneer je het aangezicht van het gebouw er niet meer verprutst. Dus geen grote doos die over de nok uitsteekt zoals ik in het ontwerp heb gezien.

  • Als ze dan kunnen uitkijken naar dat vreselijke lelijke gebouw het forum dan is dat toch mooi

  • Waarom moet Peter den Oudsten daar weer een oordeel over vellen (filmpje). De man komt hier niet vandaan. Ons stadhuis. Wat Marc zegt; Een ontwerp, dat de karakter van het stadhuis aantast.

  • De buitenzijde moet intact blijven, er zijn al genoeg monumentale panden verdwenen. De historie moet gewaardeerd worden en behouden blijven!

  • Wij Nederlanders zamelen geld in voor minstens één miljoen om patiënten met hersenstamkanker te helpen, wat veelal voorkomt bij kinderen. Zo'n 12 gevallen per jaar aldus de informatie gisteravond bij Jinek. En in Groningen gooien ze 14.1 miljoen over de balk voor de verbouwing van het stadhuis,

    Ik kan het niet bevatten! Mijn prioriteit ligt bij deze kinderen!

    • Dat is natuurlijk geen redenatie Henk. Geef jij je vakantiegeld ook uit aan Hersenstamkankeronderzoek of ga je lekker op vakantie waardoor er weer kinderen sterven?

      • Als ik daar een kind gezond mee kan krijgen, dan doe ik er niet moeilijk over.

        Overigens is mijn redenatie wel zeer terecht. Er overlijden kinderen, terwijl de middelen beschikbaar zijn voor behandeling mbt hersenstamkanker. En in Groningen gooien we miljoenen over de balk.

Recente berichten

Langs de Erven wint opnieuw ‘Mooiste straat’-bokaal in Meerstad

De straat Langs de Erven in het dorp Meerstad heeft zaterdag de 'Mooiste straat'-bokaal gewonnen.…

2 uur geleden

Koningsdag verbindt Noordlaren: “Wie maakt het mooiste papieren vliegtuigje?”

Met een gezamenlijk ontbijt begon zaterdag het Koningsdagprogramma in Noordlaren. Volgens Agniete van Everdingen is…

5 uur geleden

Jong talent van het Harens Lyceum op Koningsdagpodium: “Geoliede machine”

De leerlingen van schoolband XXL van het Harens Lyceum beleefden zaterdag een spannende dag. In…

6 uur geleden

De Hunze/Van Starkenborgh viert Koningsdag: “Hele waardevolle dag”

In De Hunze/Van Starkenborgh vindt op Koningsdag een groot feest plaats voor de jongste inwoners.…

7 uur geleden

Vrijmarkt Singels is vol, gemeente roept op om naar binnenstad te gaan

De vrijmarkt die op Koningsdag gehouden wordt op de Singels is vol. De gemeente roept…

8 uur geleden

“Op een dag als vandaag verkopen we 10.000 tompouces, het is een gekkenhuis”

Een gezellig gekkenhuis. Zo wordt door bakkers in de gemeente Koningsdag omschreven. Volgens hen zijn…

9 uur geleden