Categorieën: 112

Bevelvoerder blust brand bij schoolgebouw met ferme stap in bluslaars

Op het terrein van basisschool ‘T Kompas aan de Valreep in de wijk Lewenborg heeft maandagavond korte tijd brand gewoed. Bij de brand is niemand gewond geraakt.

“De melding kwam om 20.20 uur bij ons binnen”, vertelt Anna Cornelis van de Groninger brandweer. “Buurtbewoners hadden het alarmnummer gebeld omdat ze bij de school forse rookontwikkeling zagen. Daarop zijn we uitgerukt met een bluswagen en een hoogwerker.”

Bij aankomst blijkt er op het terrein brand te woeden. “In de nabijheid van de school staat een jeugdhonk en daar was brand ontstaan. De bevelvoerder vertelde via de portofoon dat hij dit brandje met schoenmaat 44 geblust heeft. Daarmee bedoelde hij dat hij met zijn bluslaars het vuurhaardje kon doven. Inmiddels zijn mijn collega’s weer terug op de kazerne.”

Vaker brandmeldingen bij ‘T Kompas
Het terrein van basisschool ‘T Kompas is vaker slachtoffer van brandmeldingen. Vorig jaar september ontstond er brand in een spouwmuur van het schoolgebouw. Door een snelle inzet van de brandweer kon toen erger voorkomen worden.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Sebastiaan Scheffer

Bekijk reacties

  • De vorige branden waren bij de swoaistee ..
    Wel vaker verward met het kompas, omdat op het oude kompas gebouw de naam nog staat en dit naast de swoaistee staat.
    Daarom is het voor de brandweer ook altijd een moeilijke oplaad de juiste plek te vinden

Recente berichten

“Woensdag veel bewolking, donderdag en vrijdag ruimte voor de zon”

Na een aantal dagen waarbij de bewolking de overhand had, krijgt de zon in het…

1 uur geleden

Partij voor de Dieren vraagt zich af hoe kap in broedseizoen voortaan voorkomen kan worden

De fractie van Partij voor de Dieren in de gemeenteraad wil woensdag van het college…

1 uur geleden

Buurtbanken van hergebruikt afvalplastic onthuld in De Hunze (foto’s)

In de wijk De Hunze zijn twee bijzondere buurtbanken onthuld. De bankjes zijn deels gemaakt…

2 uur geleden

Concours Hippique krijgt 35.000 euro subsidie van provincie: “Heel erg blij mee”

Internationaal Indoor Concours Hippique krijgt voor de aanstaande editie, die opnieuw in Martiniplaza wordt gehouden,…

3 uur geleden

Oppositiepartijen willen dat college zich uitspreekt tegen bezuinigingen in onderwijs

De fracties van D66, Student & Stad en Partij voor het Noorden roepen het college…

5 uur geleden

Dubbel gevoel bij fractie GroenLinks over kernafvalbesluit in Tweede Kamer

Dat een meerderheid van de Tweede Kamer dinsdag ingestemd heeft om geen kernafval op te…

6 uur geleden