Categorieën: Nieuws

Groningen krijgt tweede burgemeester

De elfjarige Javano Zwiers wordt woensdag als eerste kinderburgemeester van Groningen geïnstalleerd. Hij is aangesteld om kinderen beter te representeren in de raad. 

De kinderburgemeester is een initiatief van de politieke partijen Student en Stad, 100% Groningen en GroenLinks. Het is de bedoeling dat de kinderburgemeester de schoolgaande jeugd stimuleert om na te denken en mee te praten over belangrijke items aangaande kinderen.

Javano is het hele schooljaar kinderburgemeester. Hij vergezelt burgemeester Peter den Oudsten en jeugdwethouder Mattias Gijsbertsen tijdens representatieve taken. Javano  zal ook de Groningse Raad voor Kinderen voorzitten. Die wordt op 5 oktober geïnstalleerd. De kinderraad zal zich met het onderwerp ‘armoede’ bezighouden. Bij zijn aanstelling krijgt Javano een heuse kinderburgemeestersketting.

Alle Groningse kinderen van groep 6 en 7 konden kinderburgemeester worden. Een jury koos zeven kinderen die een echte campagne voerden om stemmen te werven. Zo’n 500 mensen hebben gestemd. Rosalyn Martina (9) kreeg na Javano de meeste stemmen. Zij wordt woensdag als loco-burgemeester geïnstalleerd.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Kevin Schilder

Recente berichten

Forse rookontwikkeling bij brand in papiercontainerForse rookontwikkeling bij brand in papiercontainer

Forse rookontwikkeling bij brand in papiercontainer

Aan de E.G. Balchstraat heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag brand gewoed in…

22 minuten geleden
Seizoen Drs. Vijfje voorbij, PKC’83/Team Amoeri dieper in de zorgenSeizoen Drs. Vijfje voorbij, PKC’83/Team Amoeri dieper in de zorgen

Seizoen Drs. Vijfje voorbij, PKC’83/Team Amoeri dieper in de zorgen

De zaalvoetbalsters van Drs. Vijfje gingen vrijdagavond in de eerste ronde van de play-offs al…

9 uur geleden
Aangenaam en zonnig weer tijdens Koningsdag, kwik blijft ook daarna geleidelijk stijgenAangenaam en zonnig weer tijdens Koningsdag, kwik blijft ook daarna geleidelijk stijgen

Aangenaam en zonnig weer tijdens Koningsdag, kwik blijft ook daarna geleidelijk stijgen

Groningen kan de komende dagen rekenen op zonnig, droog en steeds warmer weer. Koningsdag verloopt…

10 uur geleden
Pedaalpad in Beijum krijgt nieuw en waterbestendig wegdekPedaalpad in Beijum krijgt nieuw en waterbestendig wegdek

Pedaalpad in Beijum krijgt nieuw en waterbestendig wegdek

Vanaf 12 mei wordt het Pedaalpad in Beijum opgeknapt. Tijdens de werkzaamheden worden onder meer…

11 uur geleden
Oosterbrug krijgt begin mei nieuwe laag asfaltOosterbrug krijgt begin mei nieuwe laag asfalt

Oosterbrug krijgt begin mei nieuwe laag asfalt

Op dinsdag 6 mei starten werkzaamheden aan de Oosterbrug. Dat levert hinder op, maar de…

11 uur geleden
Monument voor Beno Hofman wordt eind volgende maand onthuld in NoorderplantsoenMonument voor Beno Hofman wordt eind volgende maand onthuld in Noorderplantsoen

Monument voor Beno Hofman wordt eind volgende maand onthuld in Noorderplantsoen

Tussen de Noorderbinnensingel, de Grote Kruisstraat en de Kruissingel in het Noorderplantsoen wordt op 24…

12 uur geleden