foto: Bob de Vries
Vrijdag gaan studenten in slaapzak demonstreren tegen de kamernood. Dat gebeurt op de trappen van het Academiegebouw aan het Broerplein.
Het protest is om in het algemeen aandacht te vragen voor het enorme tekort aan studentenhuisvesting én als signaal naar de gemeente Groningen, die als eerste verantwoordelijk is.
“Zo willen we aandacht vragen voor het probleem van zowel Nederlandse als internationale studenten. Studenten zijn wekenlang op zoek naar een kamer, schrijven zich overal in tegen betaling én lopen meer en meer het risico opgelicht te worden. Internationale studenten verwachten ook soms dat de universiteit iets doet op het gebied van huisvesting omdat dat in hun eigen land de norm is.”
De gemeenteraad van Groningen heeft met grote meerderheid een motie aangenomen waarin het kabinet wordt…
FC Groningen heeft woensdagavond verloren van AZ in het AFAS stadion in Alkmaar. De Groningers…
Een gratis lading grofvuil wegbrengen met een (elektrische) bakfiets blijft formeel gelijk aan een lading…
Het huidige busstation in Groningen moet na de verplaatsing van de bussen naar de zuidkant…
Leefomgeving staat op nummer één. Dat blijkt uit de Tienskipdag van 16 december, georganiseerd met…
De zachtere temperaturen blijven nog even bij ons. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis begint donderdag mild,…
Bekijk reacties
Gewoon minder studenten toelaten, probleem opgelost. Hoe moeilijk kan het zijn? Minder studenten, einde kamernood en minder overlast. Progressief denken en handelen is klaarblijkelijk niet de sterkste kant van RUG, Hanzehogedroomfabriek en/of gemeentebestuur.