Categorieën: 112

Schip klem onder brug Van Starkenborghkanaal (update)

Op het Van Starkenborghhanaal bij Zuidhorn is dinsdagochtend een schip klem komen te zitten onder een brug. Er is niemand gewond geraakt. Inmiddels kunnen schepen en het wegverkeer er weer langs.

“De eerste berichten waren dat bij de aanvaring ook brand was uitgebroken op het schip”, zegt Pyter de Roos van de politie. “Dat is niet het geval. Wel is het schip vast komen te zitten. Hierdoor was zowel het scheepvaartverkeer alsook het wegverkeer stilgelegd.”

De aanvaring vond plaats met de in augustus geopende Tafelbrug. De brug is bij de aanvaring ontzet. Het vrachtschip was op het moment van de aanvaring leeg. Op het moment van passage van het schip is de brug te snel weer gaan zakken. Daardoor was de brug enige uren gestremd voor schepen en het wegverkeer.

 

Sebastiaan Scheffer

Bekijk reacties

  • Kan iemand mij uitleggen waarom, als een schip even verderop tegen de wegbrug vaart, het treinverkeer wordt stilgelegd? Er is toch niets mis met de treinbrug?

    • Er is wat informatie verwisseld, Embee.
      De juiste info is dat het treinverkeer gestremd is vanwege een mogelijke lijkvinding bij Grijpskerk. Het scheepvaartincident bij Zuidhorn is wel nabij de spoorbrug gebeurd, maar heeft geen invloed op het treinverkeer.

  • Als je op de bouwwebcam kijkt zie je dat het de Wendy Dua betrefthttp://www.bouwwebcam.nl/zuidhorn/images/17_10/2017-10-17_09-45.jpg

    beweegbare bruggen zijn niet fietspaden met voorrang op auto's. Er wordt net zo vaak tegen gevaren tot ze permanent om open moeten.

  • Als ik op RTVNoord kijk, dan is de brug op het schip neergedaald terwijl het er onderdoor voer. In dit geval dus een fout bij de brugbediening...... Zat zeker ook een selfie te maken die brugwachter.....

  • Het is exact andersom gegaan. De schipper had toestemming/groen licht om door de brugopening te varen, maar tijdens het opvaren begon de brug te zakken. De schipper kon, ondanks hard achteruit draaien, een aanvaring niet meer voorkomen.
    Computerstoring of een onoplettende brugwachter? Onderzoek zal dit wel uit gaan wijzen.

Recente berichten

Zaterdag in OOG SPORT volop voetbal

Zaterdag in OOG SPORT volop voetbal. Live flitsen van vier duels, PKC'83-Velocitas 1897 uit 1H,…

51 minuten geleden

Gemeente wil herziening luchthavenbesluit Eelde vanwege extra geluidsoverlast

De gemeente Groningen vraagt om herziening van het ontwerp luchthavenbesluit Eelde. Het springt daarmee op…

1 uur geleden

In Stad en Haren ontwikkelde kindvriendelijke knoopcelbatterij stap dichterbij

De nieuwe, kindvriendelijke knoopcelbatterij, bedacht en mede ontwikkeld door twee voormalige artsen uit het UMCG,…

2 uur geleden

Kans op flinke geluidsoverlast rond Europaweg en noordkant Julianaplein

Komende maandag, dinsdag en woensdagnacht zou een aantal bewoners van De Meeuwen en rond de…

3 uur geleden

Gemeente roept op om met plannen te komen voor oude parkeergarage Haddingestraat

De gemeente roept ontwikkelaars op om met plannen te komen voor de voormalige parkeergarage aan…

3 uur geleden

’40 jaar Ugly Duck en met de Zwanestraat gaat het ook helemaal goed komen’ | Eem de Stad in

In 'Eem de stad in' is Rutger van der Weerd de gast aan tafel. Hij…

3 uur geleden