Categorieën: Nieuws

Stieneke van der Graaf (CU) wordt Kamerlid

Stieneke van der Graaf van de ChristenUnie wordt komende dinsdag beëdigd als Tweede Kamerlid. Dat maakte de Groningse politica vrijdagavond bekend op haar Facebook-pagina.

Van der Graaf stond op de zesde plek voor de ChristenUnie bij de Tweede Kamer-verkiezingen. Lange tijd leek het er daarmee op dat ze buiten de boot zou vallen, totdat de christelijke partij aan tafel schoof bij de onderhandelingen. “Het was een erg spannende periode”, zegt Van der Graaf. “Met veel waardering heb ik de onderhandelaars van de ChristenUnie in de afgelopen maanden gevolgd, en ik ben trots op het resultaat dat zij hebben neergezet. Omdat Carola Schouten vicepremier en minister is in het nieuwe kabinet mag ik nu de vrijgekomen zetel innemen in de Tweede Kamer.”

De 33-jarige Van der Graaf die sinds 2007 in de provinciale staten zit waarvan de laatste vier jaar als fractievoorzitter, heeft erg veel zin in haar nieuwe baan. “Ik kijk uit naar de bijzondere taak die voor me ligt om namens de ChristenUnie geloof een stem te geven in de Tweede Kamer. Om te strijden tegen onrecht en om het geluid vanuit de regio te versterken in Den Haag. Ik ben dankbaar dat ik de mensen die mij hun stem en vertrouwen hebben gegeven, alsnog mag vertegenwoordigen. Ik heb zin om aan de slag te gaan!”

Het is op dit moment nog onbekend wie Van der Graaf in de provinciale staten gaat opvolgen.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

“Voetgangerstrap bij fietsbrug De Hoogte is door bewoners niet naar voren gebracht”

Dat er geen voetgangerstrap bij de fietsbrug bij de wijk De Hoogte is gerealiseerd komt…

2 uur geleden

Beijum lijkt weer een grote vrijmarkt te krijgen op Koningsdag

De afgelopen jaren moest Beijum het zonder een grote vrijmarkt stellen op Koningsdag. Dit jaar…

3 uur geleden

Zomertijd gaat dit weekend in: klok gaat een uur vooruit

Dit weekend nemen we afscheid van de wintertijd. Dit betekent dat het in de avond…

3 uur geleden

Auto ramt lantaarnpaal en belandt midden op rotonde aan Bornholmstraat door aanrijding

Op de Bornholmstraat heeft vrijdagavond laat een aanrijding plaatsgevonden. Daardoor is één van de betrokken…

11 uur geleden

PKC’83/Team Amoeri blijft in de zorgen na remise tegen Fermonia Boys

PKC'83/Team Amoeri blijft in de degradatiezorgen na het 2-2 gelijke spel vrijdagavond thuis tegen Fermonia…

12 uur geleden

Opklaringen, wolkenvelden en een paar buien tijdens fris weekend, daarna oplopende temperatuur

Het weekend wordt één van de frissere in de afgelopen periode. Zaterdag kent nog opklaringen,…

12 uur geleden