Categorieën: Nieuws

Twee redacteuren Universiteitskrant ontslagen

Twee journalisten van de Universiteitskrant (UK) zijn door het stichtingsbestuur van de UK ontslagen, omdat ze bleven volhouden dat er censuur wordt toegepast. Dat meldt Dagblad van het Noorden.

Artikelen zouden zijn afgezwakt en aangepast. Een commissie die de beschuldigingen onderzocht zegt dat de beweringen niet waar zijn.

Ook de overige redactieleden en de hoofdredacteur zeggen dat de onafhankelijkheid van de UK niet in het geding is. Wel melden ze dat er in een universitaire omgeving een “spanningsveld” is dat lastig en complex is.

 

 

 

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Andor Heij

Bekijk reacties

      • Om maar even met de open deur naar binnen vallen ....en even bij de feiten blijvend plaats ik een linkje uit de Volkskrant.
        Helemaal onderaan dit stuk.
        Ik heb het sterke vermoeden dat de heren Keizer en Weller gewoon een punt hebben, en dat enig kritiek van wie dan ook richting reilen en zijlen van onze vermaarde RUG, hoe dan ook binnenshuis moet worden gehouden.
        Alleen positief nieuws graag en als je dat niet doet lig je er uit.
        Zoals het lijkt, schijnt dit gebeurt te zijn in dit geval, en gebeurt in vele bedrijven.
        Deze twee heren zijn niet de eersten die te maken hebben met “journalistieke“ censuur.
        ( zie interview Volkskrant onder linkje)
        Eventuele onregelmatigheden opgemerkt door de gewone burger/werknemer/student/o.i.d blijven sowieso wel binnenshuis.
        Diegene die wel “de vrijheid” hebben en de naam journalist mogen gebruiken houden ook wel hun klep dicht.
        HUN.. eigenbelang zou ik maar zeggen.
        Spreken deze toch buiten “ons” belangenboekje wippen we ze toch gewoon?
        Nou ..U ziet het.
        Men houd de vuile was liever binnenshuis.
        In ook andere gevallen zou men als "bekritiseerde" organisatie ingegrepen hebben in het journalistiek werk van deze twee mannen.
        Als hoofd belanghebbende van de UK ( Universiteits- Krant ) en als sponsor/eigenaar.. kan de RUG het woord onafhankelijk niet gebruiken.
        Er is wel degelijk afhankelijkheid door beeldvorming van commentaren, positief zowel negatief naar de “buiten” wereld toe.
        Het gevolg is dan ook, dat men de nieuwsgaring positief gaat bijsturen mocht het nieuws… ten koste gaan van de positiviteit naar de buitenwereld toe.
        En dat heet censureren.
        In strijd met de belangen van het bedrijf.
        In dit geval de RUG
        Zo is het.. DENK IK..
        Maar zoals wel vaker kan ik het mis hebben .
        Met vriendelijk groet
        René
        https://www.volkskrant.nl/binnenland/universiteitskrant-ontslaat-redacteuren-na-censuurverwijt-moet-hij-dat-allemaal-wel-schrijven~a4541672/

  • Het zal je werk maar zijn, mensen ontslaan.En iedere ochtend weer in de spiegel en zondags vooraan in de kerk zitten.

Recente berichten

Piepende rookmelder leidt tot arrestatie naakte man

De politie heeft maandagavond een naakte man gearresteerd in een woning aan de Meeuwerderweg in…

2 uur geleden

Ongeval veroorzaakt file op de A7 richting Heerenveen

Maandagmiddag rond 17.00 uur is een file ontstaan op de A7. Ter hoogte van afrit…

3 uur geleden

Doorfietsroute tussen Groningen en Winsum is klaar en geopend

De doorfietsroute tussen Groningen en Winsum is maandagmiddag open gegaan. Het fietspad loopt vanaf de…

4 uur geleden

RUG en gemeente werken samen aan binnenstadscampus

De Rijksuniversiteit Groningen (RUG) en de gemeente Groningen werken samen aan een binnenstadscampus. RUG-bestuurder Hans…

4 uur geleden

Nieuwe informatieborden onthuld over verkoelende werking van bomen

Op de Grote Markt in Groningen zijn maandagmiddag drie informatiepanelen onthuld over het belang van…

5 uur geleden

Winkelcentrum Paddepoel eind dit jaar een Jumbo en een sportschool rijker

Winkelcentrum Paddepoel is aan het verbouwen. Eind dit jaar komen er een Jumbo en een…

6 uur geleden