De provincie Drenthe heeft het lectoraat Communication, behaviour & the sustainable society van de Hanzehogeschool Groningen een subsidie verleend van €128,500,- om gedurende twee jaar 10.000 huishoudens te helpen met het besparen van energie.
Onderzoekers en studenten hebben de actie ‘Speur de Energieslurper’ ontwikkeld. Tijdens deze actie gaan bewoners op zoek naar de grootste energieslurper in hun woning, delen ze de resultaten met elkaar en verkennen ze samen met de onderzoekers mogelijkheden om energie te besparen.
De lectoren Wim Elving (specialist in communicatie) en Carina Wiekens (specialist in gedragsverandering) zijn blij dat de actie nu voor 10.000 huishoudens beschikbaar komt. “Deze subsidie stelt ons in staat om een grote groep inwoners bij de energietransitie te betrekken en samen uit te zoeken hoe we een provincie als Drenthe kunnen verduurzamen.”
“De meeste mensen weten niet precies waar het energiegebruik in hun woning zit. Hoeveel draagt een wasmachine bijvoorbeeld bij aan de totale energierekening? Door dit op een eenvoudige wijze inzichtelijk te maken, krijgen mensen meer grip op hun energierekening”, aldus de lectoren.
In de nacht van zaterdag op zondag wordt de zomertijd ingevoerd. Waar de zomertijd voor…
Bij Den Andel heeft zaterdagochtend een aardbeving plaatsgevonden. Het dorp ligt bij een gasveld waar…
Treinreizigers tussen Groningen en Zwolle moeten dit weekend rekening houden met een langere reistijd. Door…
Automonteurs, fietsherstellers en autohandelaren in Groningen leggen komende maandag en dinsdag het werk neer. De…
Op het dakterras van een woning aan de Tuinbouwstraat heeft zaterdagochtend korte tijd brand gewoed.…
Dat er geen voetgangerstrap bij de fietsbrug bij de wijk De Hoogte is gerealiseerd komt…