Categorieën: Nieuws

Oorspronkelijke plattegrond A-kerk weer zichtbaar

De oorspronkelijke oude plattegrond van de der A-kerk moet op een of andere manier weer zichtbaar worden. Dat zegt wethouder Roeland van der Schaaf.

Eind december werd de nieuwe erfgoednota aangenomen door de gemeenteraad. Voorafgaand aan die nota inventariseerde de stad de honderden monumenten, met behulp van Stadjers. De Martinitoren is het meest gewaardeerd in de stad, maar de der A-kerk is een goede tweede. “Wat de meeste mensen niet weten is dat de toren van de kerk vroeger meer in het midden stond, voor de toren stond vroeger nog een travee. Dat zou op een of andere manier weer zichtbaar moeten worden.” aldus Roeland van der Schaaf

Er is een kaart gemaakt van zogenoemde sleeping beauties, plekken en gebouwen in de stad die soms geen monument zijn maar wel de harten van Stadjers hebben veroverd.

Ecco van Oosterhout

Bekijk reacties

  • Deze Fries van de PvdA heeft zich uiteraard ingelezen en spreekt zelfs de toren VERKEERD uit. Maar wij als rasechte stadjers vertel je niets nieuws!

    Overigens wel goed uitgesproken Ecco 'Der Aa-kerk'. Jammer, dat ik het niet terugzie in de koptekst en het redactionele commentaar.

  • Ons Ons ons ons ons ons .. Je bent niet van ons! Je hebt de hele binnenstad gesloopt!

    En de zogenoemde sleeping beauties, zullen wel die verschrikkelijke optoppingen zijn en de volgebouwde binnenplaatsen. Alsook dat vreselijke forum. Dit als keuze, van dat geïmporteerde D66 PvdA en VVD volk .

Recente berichten

“Maandag wisselend bewolkt, komende dagen veel zon”

De zon krijgt de komende dagen veel ruimte. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis kan het op…

13 minuten geleden

Joël Stoppels weet uniek schildje van Haren te bemachtigen: “Vertelt bijzondere oorlogsgeschiedenis”

Joël Stoppels van Battlefield Tours heeft bijzondere museumobjecten aan zijn collectie weten toe te voegen.…

30 minuten geleden

Burgemeester oneens met uitspraken minister Faber en gaat viraal: “Vrijwilligers zijn het goud”

Burgemeester Mirjam van 't Veld (CDA) is het niet eens met de uitspraken die minister…

2 uur geleden

TAMAR maakt liedje over gloednieuw Dudok: “Als iets mij raakt, dan maak ik een liedje”

De officiële opening moet nog plaatsvinden maar Dudok aan het Diep is nu al bezongen…

2 uur geleden

Kinder-Matthäus-Passion smaakt naar meer: “Zorgelijk dat er steeds minder muziek is in de klas”

In Loppersum en in de Akerk werd afgelopen week de kinder-Matthäus-Passion opgevoerd. Het ging om…

4 uur geleden

GRC Groningen stap dichterbij kampioenschap, winst GVAV

Het kampioenschap in de tweede klasse H zondag is voor GRC Groningen weer een stap…

6 uur geleden