Categorieën: Nieuws

Bijna 20 miljoen voor ruimteonderzoek SRON

Het Groninger ruimteonderzoeksinstituut SRON krijgt een kleine 20 miljoen euro voor de ontwikkeling van een röntgencamera annex spectrograaf voor de nieuwe Europese ruimtetelescoop Athena.

Het geld komt van het NWO, de organisatie voor wetenschappelijk onderzoek. Athena is de nieuwe grote röntgentelescoop van de Europese ruimtevaartorganisatie ESA. Die gaat circa 2030 de ruimte in.

SRON heeft samen met andere internationale instituten de leiding over de ontwikkeling van de uiterst gevoelige röntgencamera van de ruimtetelescoop. Nederlandse sterrenkundigen kunnen straks waarnemingen doen met Athena.

Verwacht wordt dat de telescoop wetenschappers in staat stelt de evolutie van het heelal veel beter te begrijpen, zoals de rol van onbekende materie, chemische elementen en zwarte gaten. De missie kost in totaal 2 miljard euro.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Akkoord over nieuwe cao ziekenhuispersoneel

De ziekenhuizen en vakbonden hebben een akkoord bereikt bij hun onderhandelingen over een nieuwe cao.…

39 minuten geleden

Spoorlijn Groningen – Zwolle eerste Nederlandse traject in treinsimulator

Het is sinds deze week mogelijk om virtueel een ritje te maken met de trein…

46 minuten geleden

‘Stadjer die zoontje vermoordde handelde vanwege psychose’

De 46-jarige Groninger die eind vorig jaar zijn 12-jarige zoon ombracht handelde in de ban…

1 uur geleden

Wintergoud wordt vervolgd

Wintergoud, het winterfeest, was een groot succes en krijgt dit jaar dan ook een vervolg.…

1 uur geleden

KNMI waarschuwt voor dichte mist

Het KNMI waarschuwt in de nacht van woensdag op donderdag voor dichte mist. Voor de…

10 uur geleden

Kap Betonbos: “Als besluit een dag eerder was genomen had dit veel heisa bespaard”

Het besluit om de kap van het Betonbos vanwege het broedseizoen niet door te laten…

12 uur geleden