Categorieën: Nieuws

Brandweer op zoek naar betere locaties

De veiligheidsregio Groningen is op zoek naar betere locaties voor de brandweerkazernes in de stad. Die zijn nu nog gevestigd aan de Sontweg en de Diamantlaan.

Er word onderzoek gedaan naar nieuwe locaties Kardingerweg in combinatie met Hoendiep of Peizerweg of De Hoogte in combinatie met de Zaanstraat of Martini Ziekenhuis of Van Ketwich Verschuurlaan. De dekking wordt dan verbeterd en de aanrijtijden ook. Bij het vervallen van de locatie Sontweg zal ook voor de huisvesting van het kantoorpersoneel een plan moeten worden ontwikkeld. Het betreft 165 medewerkers ten behoeve ondersteunende diensten en bedrijfsvoering. De directeuren van Veiligheidsregio en de GGD willen de mogelijkheid tot gezamenlijke huisvesting onderzoeken.

De gemeente Haren kan vanuit Groningen onvoldoende worden bereikt. Ook in de omliggende dorpen zoals Ten Boer en Harkstede zal nog steeds een eigen brandweerpost nodig zijn.

Ecco van Oosterhout

Bekijk reacties

  • op de ind terrein de hoogte van der hoopstraat komt tocht de post noord /oosten van de stad tocht grond is er al in de bocht aldaar waar vroeger de oliehandel was

  • Bizar!

    De gemeenteraad moet dus nog besluiten over de plannen/woningbouw rond het Eemskanaal, maar we gaan alvast wel nieuwe locaties bedenken voor de Brandweer! Als ik raadslid zou zijn, dan zou ik deze schoffering niet pikken. Tenzij, deze plannen allang is beklonken is op de achtergrond. En de rest zich nog afspeelt voor de Buhne. Denk, dus het laatste.

    Bovendien, is Haren nog steeds een zelfstandige gemeente!

Recente berichten

Gorecht verspeelt punten tegen Helpman, TKB en VVG winnen stadsderby’s

Gorecht raakte zaterdag verder achterop in de tweede klasse I na een gelijkspel tegen Helpman.…

3 minuten geleden

ON voltooit sterke reeks tegen top 3; PKC’83 loopt verder uit; Velo en BQ1887 spelen gelijk

Oranje Nassau versloeg vanmiddag op eigen veld de nummer 2 uit 1H, Broekster Boys. Koploper…

1 uur geleden

Brandweerman opgeroepen voor melding in eigen woning

Een brandweerman van de Stadse brandweer zal zaterdagmiddag vreemd opgekeken hebben toen er uitgerukt moest…

2 uur geleden

Kleinste zwerfvuilmuseum groeit uit zijn voegen: “Wat fascineert zijn de raadselachtige objecten”

Het kleinste zwerfvuilmuseum van Nederland, dat te vinden is in de Oosterparkwijk, heeft een upgrade…

3 uur geleden

Persoon springt in het water aan Spilsluizen

Hulpdiensten moesten zaterdagmiddag in actie komen aan de Spilsluizen in de stad vanwege een persoon…

3 uur geleden

Wennemars is De Boo te snel af op 1.000 meter WK: “Met zilver afsluiten is heel mooi”

Langebaanschaatser Jenning de Boo heeft zaterdag zilver gewonnen op de 1.000 meter bij de WK…

5 uur geleden