Foto: Jenne Hoekstra
Met deze woorden eert stadsdichter Lilian Zielstra het kunstwerk Ultra van kunstenares Silvia B. De vrouw die uitkijkt over de Zuiderhaven heeft met 31,7 procent van de stemmen de Kunst-op-Straatprijs 2018 gewonnen.
De Kunst-op-Straatprijs wordt georganiseerd door het Centrum Beeldende Kunst (CBK). Dit jaar werden tien kunstwerken rond het thema ‘vrouw’ genomineerd voor het jaarlijks terugkerende evenement. Deze kunstwerken werden op 10 april voorzien van een grote gouden strik.
Ultra mag zich een jaar lang favoriet kunstwerk noemen. De twee kunstwerken die de andere twee treden van het podium bestegen: op nummer twee – met 30,8 procent van de stemmen – Kinder van Mette Bus (rotonde Korreweg) en op nummer drie – met 10,1 procent van de stemmen – Olga met kat van Jan Wolkers (Laan van de Vrede).
Het is Maria en Freerk uit Haren gelukt: hun laatste fietstocht voor Onbeperkt op de…
Veel zeges voor de op zondag actieve Groninger clubs. GRC spande de kroon met een…
In Groningen is komend weekend een gedeeltelijke zonsverduistering te zien. Sterrenkundige Jeffrey Bout vertelt dat…
Het is Donar niet gelukt om voor de achtste keer de nationale basketbalbeker te winnen.…
Op het Hoornsemeer vindt dit weekend de Emotion Events Aegir Lentesprint plaats. Zo'n 1.700 roeiers…
De voltallige oppositie in de gemeenteraad spreekt zijn zorgen uit over een incident met een…
Bekijk reacties
Ik ben bang van die verroeste heks met die puntige armen.....
Mag wat geld kosten, dit soort PvdA hobby's.
Ondertussen zijn er kinderen die vanwege niet betaald schoolgeld niet op schoolreis mogen, en zijn er kinderen die van sport of muziekles af moeten omdat de contributie niet meer betaald kan worden.
Er staat een vrouw in vol ornaat
Volkomen vrij te zijn
En met haar lelieblank gelaat
Kijkt zij over het plein
Geen mens op aarde kent de maat
Van haar verroeste sokjes
Maar als ze ooit naar China gaat
Dan eet ze daar met stokjes