Categorieën: Nieuws

Grote stijging aantal afspraakbanen in Groningen

Het aantal afspraakbanen in de stad Groningen is sterk gestegen. In 2017 moesten in de arbeidsmarktregio Groningen en Noord-Drenthe 1500 afspraakbanen gerealiseerd zijn. Dat zijn er uiteindelijk ruim 3200 geworden.

De arbeidsregio Groningen wijkt met dit hoge aantal afspraakbanen duidelijk af van het landelijk gemiddelde. “Het grootste compliment is aan de werkgevers die zich hiervoor hard maken” aldus Roeland van der Schaaf (Arbeidsmarktregio Groningen en Noord-Drenthe). “Deze banen zijn hard nodig om iedereen mee te laten doen, ook voor diegenen waarvoor meedoen niet altijd vanzelfsprekend is.”

Afspraakbanen zijn werkplekken voor mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt, die niet in staat zijn zelf het minimumloon te verdienen.

De arbeidsregio’s in Nederland sloten in 2013 een sociaal akkoord om in 2017 zo’n 33.000 afspraakbanen te realiseren. In Groningen en Noord-Drenthe werd afgesproken dat zowel het bedrijfsleven als de overheden in de regio in totaal 1500 van deze werkplekken zouden creëren. Als dat niet zou lukken, zou er een quotum ingesteld worden.

 

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Tom Veenstra

Bekijk reacties

  • Als het economisch slecht gaat ligt het aan feit dat Nederland als klein land met een open economie economische dalen mee ingetrokken wordt... en als het goed gaat ligt dat onze visionaire bestuurders.

    Wel mooi trouwens voor al die 3500 mensen (M/V) die nu werk hebben.

Recente berichten

RUG 28e op ranglijst voor meest internationale universiteiten ter wereld

De Rijksuniversiteit Groningen is vijf plekken gestegen op de World’s Most International Universities 2025 ranglijst.…

11 minuten geleden

Dinsdag af en toe zon en zo’n 13 graden

Groningen is begonnen aan een wisselvallige en zachte week. Volgens OOG-weerman komen regen, opklaringen en…

32 minuten geleden

RSJ besluit: Van Mesdagkliniek wordt rookvrij

Dr. S. van Mesdag wordt de eerste rookvrije tbs-kliniek in Nederland. Ondanks beklag van patiënten…

2 uur geleden

Piepende rookmelder leidt tot arrestatie naakte man

De politie heeft maandagavond een naakte man gearresteerd in een woning aan de Meeuwerderweg. De…

4 uur geleden

Ongeval veroorzaakt file op de A7 richting Heerenveen

Maandagmiddag rond 17.00 uur is een file ontstaan op de A7. Ter hoogte van afrit…

5 uur geleden

Doorfietsroute tussen Groningen en Winsum is klaar en geopend

De doorfietsroute tussen Groningen en Winsum is maandagmiddag open gegaan. Het fietspad loopt vanaf de…

6 uur geleden