Categorieën: 112

Motorrijder en voetganger ernstig gewond bij verkeersongeluk Hereweg

Bij een verkeersongeluk op de Hereweg zaterdagmiddag heeft een motorrijder een voetganger aangereden. Beiden raakten zwaargewond.

Het ongeluk gebeurde ter hoogte van de afslag met de Vechtstraat. “Hoe het ongeluk heeft kunnen gebeuren is onbekend”, vertelt Marian van Ark van de politie. “Duidelijk is wel dat een motorrijder een voetganger heeft aangereden. Bij het ongeluk kwamen beide slachtoffers op de grond terecht.” Hulpdiensten waren snel ter plaatse om eerste hulp te verlenen. Behalve twee ambulances kwam ook het Mobiel Medisch Team ter plaatse om de slachtoffers te stabiliseren waarna ze naar het ziekenhuis zijn overgebracht. “Voor zover mij bekend is zijn beide slachtoffers zwaargewond geraakt.”

Vanwege het ongeluk was de weg afgesloten. De politie doet onderzoek naar de precieze toedracht.

Foto: Rick ten Cate – tencatefotografie.nl
Foto: Wesley Bos – groningsnieuws.nl
FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Sebastiaan Scheffer

Bekijk reacties

  • Gevaarlijke situaties zijn overal , toegangs wegen zijn levensgevaarlijk ,max.snelheid worden dag en nacht overtreden en er is geen handhaving.Vooral op de zebra is men vogelvrij. Studenten hebben overal schijt aan.Kijk maar aan de Zonnebaan
    Van en naar het Zernike park.

  • Lijkt erop dat de voetganger is aangereden op het zebrapad. Feit is dat het gemotoriseerde verkeer steeds meer lak heeft aan de verkeersregels. Voorrang krijg je niet, maar neem je. Verkeerslicht op oranje betekent niet meer "stoppen als je kunt" maar gas bijgeven. Zelfs de eerste seconden rood houdt de auto's niet meer tegen. Ook stadsbussen flikken dat steeds vaker. Het licht voor de voetgangers staat dan al zeker een seconde op groen en komen ze toch nog voorbijscheuren. Dan zijn ze finaal door rood gereden. En niet zo'n klein beetje ook.

    Waarom geen digitale camera's bij de kruispunten? Die dingen zijn inmiddels geavanceerd en goedkoop genoeg. En wanneer je door rood rijdt – al is het maar een fractie van een seconde – direct een hele vette bekeuring. En geen marge inbouwen, want precies daar is het oranje licht voor bedoeld.

    Gedragsverandering is wel afdwingbaar. Gewoon, via de portemonnee.

  • Voetgangers lopen ook gewoon de weg over, wachten niet meer op het groene stoplicht, daarna mag het gemotoriseerde verkeer wachten voor rood terwijl er niks meer hoeft over te steken. Hoge boete's uitdelen aan die rottige voetgangers die zonder te kijken oversteken.

    • Iemand wordt op een zebrapad zonder stoplichten aangereden en jij gaat hem dat lopen verwijten. De persoon kan wel de rest van zijn leven verlamd zijn, maakt niet uit. Als jij je frustraties maar weer even kwijt kan.

Recente berichten

Vrijdag bewolkt met later kans op zon

Vrijdag is er veel bewolking en dringen enkele buien vanuit Duitsland ons gebied binnen. "Of…

5 uur geleden

Teleurstellende nederlaag Donar tegen Den Helder Suns

Donar heeft zichzelf een slechte dienst bewezen in de strijd om een plek in de…

5 uur geleden

Gemeente koopt boerderij in Thesinge voor woningbouw en verplaatsing sportveld

De gemeente heeft de boerderij aan de Kerkstraat 1 in Thesinge gekocht. Het perceel bestaat…

6 uur geleden

Marco (15) basketbalt bij YETS Groningen: “Ik ben hier meer geopend”

Basketballen, huiswerk maken en samen eten: dit allemaal gebeurt bij YETS Groningen, een speciaal programma…

7 uur geleden

René Paas: kabinet berooft Noord-Nederland van geld voor Lelylijn

Commissaris van de Koning René Paas is zwaar teleurgesteld in het besluit van het kabinet…

10 uur geleden

Stationsweg wordt mega-halte en busparkeerplaats tijdens spoorstremming, Qbuzz maakt ‘slimme buslijnen’

Vanaf 10 mei verandert de Stationsweg twee maanden lang (64 dagen) in een grote bushalte.…

10 uur geleden