Categorieën: Nieuws

UMCG krijgt aardbevingsbestendige afdeling Psychiatrie

Atelier PRO en Vakwerk Architecten hebben de aanbesteding gewonnen voor het ontwerp van een nieuw centrum voor psychiatrie (UCP) van het UMCG in Groningen. De nieuwbouw vervangt het bestaande gebouw uit de jaren zestig.

Bij het ontwerp wordt rekening gehouden met de aardbevingsbestendigheid van de constructie en flexibiliteit en uitbreidbaarheid van de installaties. “Ook de oriëntatie op de zon is belangrijk geweest bij het ontwerp. Daglicht is voor patiënten met een psychiatrische aandoening een zeer belangrijk onderdeel voor het creëren van een healing environment. Alle patiëntenkamers zijn gericht op de ochtendzon terwijl de huiskamers en de daktuinen juist middagzon krijgen,” zo schrijft Atelier PRO op haar website. Verder krijgt het complex een daktuin op de eerste verdieping. Het ca. 14.000m2 grote complex wordt via een tunnel en een luchtbrug verbonden met de rest van het ziekenhuis.

Wanneer gestart wordt met de bouw van het nieuwe complex is nog niet bekend.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Tom Veenstra

Bekijk reacties

  • Hopelijk dat er tegen de tijd dat het gebouw klaar is nog adequate psychiaters te vinden zijn want er is een ware leegloop aan de gang binnen de GGZ,

Recente berichten

Dubbel gevoel bij fractie GroenLinks over kernafvalbesluit in Tweede Kamer

Dat een meerderheid van de Tweede Kamer dinsdag ingestemd heeft om geen kernafval op te…

36 minuten geleden

Winkeldieven proberen voor honderden euro’s aan parfum weg te nemen, één aanhouding

Dankzij oplettende beveiligers kon dinsdag aan het einde van de middag een winkeldief in de…

1 uur geleden

50.000ste bezoeker voor Van Gogh-tentoonstelling in Groninger Museum

Het Groninger Museum heeft deze dinsdag de 50.000ste bezoeker van de tentoonstelling Hoe Van Gogh…

4 uur geleden

Winkeliers en bewoners willen af van bezorgzaken Nieuwe Ebbingestraat

Racende scooters, donkere ruiten en weinig aantrekkelijke winkels. Dat is het beeld dat je ziet…

4 uur geleden

Stadspartij raakt plekje kwijt in gemeenteraad: René Staijen neemt zetel Mariska Sloot over als éénmansfractie

De Stadspartij 100% voor Groningen heeft vanaf komende woensdag geen vier, maar drie zetels in…

5 uur geleden

Partij voor het Noorden wil alsnog trappen tussen fietspad en fietsbrug over spoor bij De Hoogte

Als het aan de Partij voor het Noorden ligt, worden alsnog trappen voor voetgangers aangelegd…

6 uur geleden