Categorieën: Nieuws

‘Bomenridders’ vechten kapvergunning voor Zuidelijke Ringweg aan

De ‘Stichting Bomenridders  Groningen‘ tekent bezwaar aan bij de Raad van State tegen een aantal kapvergunningen die verleend zijn door de Gemeente Groningen t.b.v. de aanleg van de Zuidelijke Ringweg.

In totaal wordt ruim 50.000 m2 aan bomen gekapt om ruimte te maken voor het nieuwe tracé van de Zuidelijke Ringweg. De Stichting vecht dit besluit aan omdat het project een vertraging oploopt van drie jaar en het uitvoeringsplan voor de bouw nog lang niet definitief is: “Waarom heeft de Gemeente Groningen zo’n haast met het kappen van de bomen? Met zo’n vertraging had de gemeente ook zelf kunnen besluiten om de kapvergunningen uit te stellen,” aldus Jan Pieter Janse, secretaris van de Stichting Bomenridders Groningen.

De Stichting Bomenridders Groningen is bang dat de bomenkap onomkeerbare schade aanricht aan het Groningse ecosysteem. Janse: “Hoe valt deze natuurvernietiging te rijmen met de internationale verplichtingen als het Klimaatakkoord van Parijs en de nieuwe Klimaatwet?

De Raad van State deed op 10 januari jl. al een uitspraak waarin de bomenkap t.b.v. de Zuidelijke Ringweg door mocht gaan na een bestuursprocedure aangespannen door de Vleermuiswerkgroep Groningen en Natuur en Milieufederatie Groningen. Tegen deze uitspraak tekent Stichting Bomenridders Groningen nu bezwaar aan.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Tom Veenstra

Bekijk reacties

Recente berichten

Nachtelijke wegwerkzaamheden op A7 bij Hoogkerk, omleiding en kans op geluidsoverlast

In de nacht van maandag 31 maart op dinsdag 1 april worden er werkzaamheden uitgevoerd…

24 minuten geleden

Fietspad langs Noord-Willemskanaal gaat vrijdag weer gedeeltelijk open

Vanaf vrijdag 28 maart gaat een deel van het fietspad langs het Noord-Willemskanaal weer open.…

49 minuten geleden

Groningen heeft het kleinste aantal elektrische auto’s van Nederland

Inwoners van Groningen bezitten de minste elektrische auto's in Nederland, blijkt uit onderzoek van Centraal…

2 uur geleden

Nieuwe Kijk in ’t Jatstraat vanaf maandag deels afgesloten door werkzaamheden

Vanaf komende maandag tot en met halverwege juni is de Nieuwe Kijk in ’t Jatstraat…

2 uur geleden

Zonnebloemen voor bezoekers Stad op Van Goghs geboortedag

Komende zondag delen het Groninger Museum en lokale ondernemers zonnebloemen uit in de stad. De…

2 uur geleden

Johanna Janssen uit Groningen is de op één na duurzaamste basisschooldocent van het jaar

Johanna Janssen van de Kentalis Tine Marcusschool in Beijum is tweede geworden bij de Duurzame…

2 uur geleden