De Groninger Studentenbond (GSb) roept de onderwijsinstellingen op om iets te doen aan de prijzen voor de tijdelijke woonruimte voor internationale studenten. De Rijksuniversiteit en de Hanzehogeschool bieden vanaf maandag internationale studenten slaapplekken aan in een hotelboot en tenten.
De studenten zijn €87,50 per week kwijt voor een slaapplek in een tent en meer dan €1500,- voor de eerste vijf weken op de hotelboot. “Als we nu lezen dat er alleen een gemeenschappelijke douche en een gemeenschappelijke kleedruimte is, valt daar niet mee te rijmen dat studenten hiervoor €87,50 per week moeten betalen.”, aldus de bond.
Het bedrag van de boot is inclusief ontbijt, lunch en avondeten. Volgens voorzitter Sjoerd Kalisvaart van de GSb is desalniettemin de hotelboot onbetaalbaar voor studenten. De GSb roept de onderwijsinstellingen op om de prijzen fiks te verlagen en de tenten zelfs gratis te maken.
Het stralende voorjaarsweer van de afgelopen dagen wordt ingeruild voor een bewolkter weertype waarbij er…
In 2I profiteerde Gorecht volop van het puntverlies van de concurrenten bovenin. Helpman boekte in…
Nova Tech Lycurgus heeft zaterdagavond de uitwedstrijd in het Belgische Achel tegen Tectum Achel met…
Be Quick 1887 boekte zaterdagavond in de eerste klasse H een ruime zege. Oranje Nassau…
Koploper PKC'83 heeft zaterdagmiddag in de titelstrijd in de eerste klasse H in eigen huis…
Het is de 25-jarige Jochem Kerssies gelukt om het wereldrecord schaatsen te verbreken. Op de…
Bekijk reacties
Nog erger dan de bekende huisjesmelkers ???????
Waarom kraken die studenten niet gewoon de Zwarte Doos? Die staat toch leeg....
misschien verder kijken dan je neus lang is, Hoogezand heeft 4 treinstations en genoeg leegstand. Maar ja iedereen wil een kamer binnen de grachten. Dus treiste verhalen als op straat, in een tent of woekerprijzen gaan er bij mij niet in.
Klagers hebben geen nood, je hoort de studenten toch ook niet klagen over de hoogte van de bierprijs?. Misschien minder opstap gaan, meer werken.