Categorieën: Nieuws

Bierbrouwerij De Prael opent vestiging in Groningen

De Amsterdamse bierbrouwer De Prael opent over twee maanden aan het Boterdiep 75 een vestiging in Groningen. Het bijzondere is dat De Prael werk/leerplekken heeft voor mensen die moeilijk een baan kunnen vinden.

“Het is een concept dat al 15 jaar werkt”, aldus Jorn Broesder van De Prael. “Goede horeca met een sociale missie”. De brouwerij werkt daarvoor samen met WerkPro. Dat is een organisatie die mensen begeleid naar een baan. De Prael gaat net als in de andere vestigingen in Amsterdam en Den Haag werken met betaalde en onbetaalde arbeidskrachten.

“Het streven is dat we eind november open gaan”, zegt Broesder. “Maar dat kan iets later of eerder zijn. Dat hangt een beetje van de snelheid van de verbouw af. Het proeflokaal gaat als eerste open en later komen de ketels voor het brouwproces naar Groningen.”

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Andor Heij

Recente berichten

‘Zondag bewolkt, komende dagen veel zon’

De zon krijgt in de nieuwe werkweek veel ruimte. Op woensdag kan het mogelijk 16…

1 uur geleden

Donar kan geen vuist maken tegen Limburg United

Donar heeft zaterdagavond in een goed gevuld Martiniplaza verloren van Hubo Limburg United. De Belgen…

3 uur geleden

Vergeten pannetje op het vuur laat brandweer uitrukken naar Moesstraat

In een woning aan de Moesstraat heeft zaterdagavond korte tijd brand gewoed. De bewoners zijn…

4 uur geleden

Klassieker tussen Velocitas en Be Quick kent geen winnaar

De derby en klassieker tussen Velocitas 1897 en Be Quick 1887 in de eerste klasse…

4 uur geleden

Opnieuw puntverlies PKC’83, Oranje Nassau onderuit tegen hekkensluiter

Het was een beroerde zaterdagmiddag voor PKC'83 en Oranje Nassau. PKC kwam niet verder dan…

5 uur geleden

FC laat winst uit handen glippen in laatste seconden blessuretijd

FC Groningen heeft zaterdag in het Rat Verlegh Stadion in Breda met 1-1 gelijkgespeeld tegen…

5 uur geleden