Categorieën: Nieuws

Film toont verborgen juweel Groningen (+ film)

Zonder gepraat van presentatoren en zonder advertenties het gewone geluid en gezicht van een historische stad laten zien. Dat doet Living Walks op YouTube met steden uit de hele wereld. Nu ook met Groningen.

‘Groningen is een verborgen juweel dat een plek verdient in elke reis naar Nederland”, schrijft Living Walks. De film is onlangs gemaakt op een niet te drukke fraaie zomerse dag. Zogeheten ‘slow television’ waarbij opvallend veel Groningers herkenbaar in beeld komen. In de ruim twintig minuten durende film is een wandeling te zien van de Martinitoren naar het Groninger Museum, waarbij onder meer de Vismarkt en Folkingestraat worden aangedaan.

Naast deze internationale belangstelling heeft ook RTLZ aandacht voor de noordelijke provinciehoofdstad met het artikel Reizen voor gevorderden: Groningen.

 

Menno van Duinen

Bekijk reacties

  • Een wandeling door de stad waarbij het Huis van Niets angstvallig uit beeld is gehouden om zo de voor buitenstaanders de werkelijke verborgen juwelen te filmen, Groningen de noordelijke provinciehoofdstad. Blijken er toch meer te zijn welke zo tegen de stad aankijken.

Recente berichten

Monument voor Beno Hofman wordt eind volgende maand onthuld in Noorderplantsoen

Tussen de Noorderbinnensingel, de Grote Kruisstraat en de Kruissingel in het Noorderplantsoen wordt op 24…

48 minuten geleden

Koningsnacht en Koningsdag in Groningen: muziek, vrijmarkten en festivals

Festiviteiten door de hele gemeente deze zaterdag (en vrijdagavond) tijdens de viering van Koningsdag in…

1 uur geleden

Gemeente begint binnenkort met herstel beplanting H.W. Mesdagplein

Nieuwe beplanting is op een aantal plekken niet goed aangeslagen aan het H.W. Mesdagplein. Daarom…

2 uur geleden

Begin volgende maand asfalteringswerkzaamheden in Beijum

Begin volgende maand vervangt de gemeente het asfalt van de Bottemaheerd en een deel van…

2 uur geleden

Duitse hooligans poseren met zeer discutabel spandoek op Grote Markt

Een groep Duitse hooligans toog vrijdag door het centrum van Groningen. Ze ontvouwden op de…

5 uur geleden

Sloop dreigt voor ‘Kabouterhuisjes’ in De Hoogte: “De historische waarde gaat verloren”

Bewoners van de 'kabouterhuisjes' aan de Van Oldenbarneveltlaan 8 t/m 28 en Borgwal 100 t/m…

5 uur geleden