Categorieën: Nieuws

IDFA in Groningen trekt ruim 3.000 bezoekers

Documentairefestival IDFA in Groningen heeft de afgelopen dagen zo’n 3.100 bezoekers getrokken. Daarmee is de pocketeditie een succes geworden. Dat heeft de organisatie zondagavond laten weten.

De Groningse editie van het festival werd gehouden in het Groninger Forum begon en begon afgelopen donderdag. Donderdagavond was de documentaire American Dharma te zien. Na afloop vertelden journalist Eelco Bosch van Rosenthal en Tim Jelfs van American Studies meer over de hoofdfiguur Steve Bannon. Tijdens deze documentaire was de zaal helemaal uitverkocht. Ook de film Bellingcat – Truth in a Post-Truth World die zaterdagavond werd vertoond kon rekenen op een volle zaal. Net als de titels Free Solo, Three Identical Strangers, Buddy, Putin’s Witnesses en Kabul, City in the Wind.

Meest spraakmakende gast in de Groningse editie was Sylvana Simons. Zij werd samen met regisseuse Ingeborg Jansen geïnterviewd door Rosa Timmer over de documentaire Sylvana, Demon or Diva. Het IDFA is het grootste documentairefilmfestival van Europa en geldt al jaren als een ontmoetingsplek voor makers en publiek. De Groningse editie wordt sinds 2013 gehouden.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Sebastiaan Scheffer

Bekijk reacties

  • Ik heb me daar heel goed vermaakt. Een goede lokatie met voldoende ruimte voor dit evenement. Ook daarvoor is HET MONSTRUM dus niet nodig.

Recente berichten

Dubbel gevoel bij fractie GroenLinks over kernafvalbesluit in Tweede Kamer

Dat een meerderheid van de Tweede Kamer dinsdag ingestemd heeft om geen kernafval op te…

12 minuten geleden

50.000ste bezoeker voor Van Gogh-tentoonstelling in Groninger Museum

Het Groninger Museum heeft deze dinsdag de 50.000ste bezoeker van de tentoonstelling Hoe Van Gogh…

4 uur geleden

Winkeliers en bewoners willen af van bezorgzaken Nieuwe Ebbingestraat

Racende scooters, donkere ruiten en weinig aantrekkelijke winkels. Dat is het beeld dat je ziet…

4 uur geleden

Stadspartij raakt plekje kwijt in gemeenteraad: René Staijen neemt zetel Mariska Sloot over als éénmansfractie

De Stadspartij 100% voor Groningen heeft vanaf komende woensdag geen vier, maar drie zetels in…

4 uur geleden

Partij voor het Noorden wil alsnog trappen tussen fietspad en fietsbrug over spoor bij De Hoogte

Als het aan de Partij voor het Noorden ligt, worden alsnog trappen voor voetgangers aangelegd…

6 uur geleden

Opgefleurde bestralingsmaskers voor de jonge patiënten in het UMCG

De bestralingsmaskers voor kinderen in het UMCG Protonencentrum worden opgefleurd om angst en spanning te…

6 uur geleden