Categorieën: Nieuws

Borgbrug wordt begin 2019 teruggeplaatst

Sinds vrijdagochtend is Rijkswaterstaat bezig met het verwijderen van de Borgbrug. De brug over het Eemskanaal raakte donderdagochtend beschadigd na een aanvaring. Naar verwachting wordt de brug in het eerste kwartaal van 2019 teruggeplaatst.

Er wordt met meerdere kranen gewerkt aan het verwijderen van de brug. Rijkswaterstaat verwacht dat de brug vrijdagmiddag weggetakeld zal zijn. Binnenvaartschepen zullen dan weer gebruik kunnen maken van het Eemskanaal. De omgeving van de brug wordt afgezet met hekken.

Rijkswaterstaat schat dat de brug begin februari weer gebruikt kan worden. Deze schatting lijkt een stuk rooskleuriger dan vier jaar geleden, toen de Borgbrug ook al werd aangevaren. Toen duurde de reparatie van de brug negen maanden.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Tom Veenstra

Bekijk reacties

  • Haha, Groningen wordt steeds onbereikbaarder... Eerst niet meer met de trein naar Duitsland, toen de Paddepoelsterbrug eruit en nu de Borgbrug. En ondertussen gaat het met de zuidelijke ring ook niet al te best.

Recente berichten

Nova Tech Lycurgus in zwaar weer; beslag gelegd op rekeningen grootaandeelhouder

Grote problemen voor Nova Tech Lycurgus. Vorige week vrijdag werd beslag gelegd op de bezittingen…

1 uur geleden

Bewolking overheerst in weekend met paar spetters, daarna lijkt lente langzaam terug te keren

Komend weekend is het nog vooral grijs aan het firmament en ook de temperatuur doet…

4 uur geleden

Lycurgus wint in Martiniplaza van Tectum Achel

Nova Tech Lycurgus heeft weer eens van een Belgische ploeg gewonnen in de BeNe Conference.…

4 uur geleden

Geen ijs dit schaatsseizoen in Ten Boer, maar wel een (officieus) NK op de ijsbaan

Halverwege februari leek het bijna te lukken voor ijsvereniging Kaakheem in Ten Boer. Maar helaas,…

4 uur geleden

Jenning De Boo verslaat Stolz en wint 500 meter op WK Afstanden

Jenning de Boo heeft vrijdagavond de gouden medaille gewonnen op de 500 meter tijdens het…

5 uur geleden

Eind volgende week werkzaamheden op kruising Boumaboulevard met Verlengde Lodewijkstraat

Over precies een week begint een weekend met werkzaamheden aan het kruispunt tussen de Boumaboulevard…

6 uur geleden