Foto: Rick ten Cate - tencatefotografie.nl
Een tankstation aan de Zonnelaan in de wijk Paddepoel is maandagavond overvallen. De politie heeft een Burgernet-actie op touw gezet om de daders te traceren.
De overval vond rond 20.50 uur plaats. “Twee daders drongen het tankstation binnen, bedreigden een medewerker met een mes en wisten geld buit te maken”, vertelt een politiewoordvoerder. “Daarna zijn ze lopend in onbekende richting gevlucht.” Beide personen zijn donkergetint en droegen tijdens de overval donkere kleding. De één was klein van postuur, de ander iets groter. Mensen die meer informatie hebben, of weten waar de daders op dit moment verblijven, wordt gevraagd contact op te nemen met de politie op alarmnummer 112. Nadrukkelijk advies van de politie is om zelf geen actie te ondernemen omdat de overvallers in bezit zijn van een mes.
De omgeving van het tankstation aan de Zonnelaan is afgezet. De politie doet onderzoek bij het tankstation en is met verschillende eenheden in de buurt aanwezig.
Later meer.
Incidentfotograaf Rick ten Cate maakte een filmpje van de situatie ter plekke:
In het Noorderplantsoen staat sinds kort een zogenoemde smeerpaal, oftewel zonnebranddispenser. Daar kun je je…
De afgelopen jaren is het aantal daklozen in Groningen toegenomen, waaronder ook steeds meer jongeren.…
Een fietser is donderdagochtend even na achten gewond geraakt bij een aanrijding aan de Peizerbaan…
De fietsvallei Brailleweg, de verbinding voor fietsers van en naar De Wijert, onder de A28…
De politie Westerkwartier waarschuwt inwoners van de provincie voor een nieuwe werkwijze van oplichters die…
Eersteklasser PKC'83 heeft zich voor volgend seizoen versterkt met aanvaller Arnoud Bentum. (meer…)
Bekijk reacties
De daders enkele honderden Euro`s aan buit, al denk ik niet eens dat er überhaupt nog zoveel aan contant geld in de kassa van een tankstation zit en de dienstdoende persoon achter de kassa een jarenlang trauma.
En de daders? Als deze al veroordeeld worden, dienstverlening?
In Nederland lost men dergelijke problemen op door contant geld af te schaffen.
Dat is maar lastig, hoe kom je anders van je zwarte geld af.:p
Ik meen mij te herinneren dat dit tankstation vaker is overvallen. Eenvoudigste oplossing lijkt mij om uitsluitend electronisch te betalen.