Categorieën: Nieuws

Provincie wil CO-2 uitstoot verder omlaag hebben

De provincie Groningen sluit zich aan bij een groep grote Nederlandse werkgevers die de CO-2 uitstoot omlaag wil krijgen.

Zij stimuleren hun werknemers om met de fiets of het openbaar vervoer naar het werk te gaan.

Bij de Provincie reist al 85 procent met de fiets of het openbaar vervoer, maar de Provincie denkt dat het nog beter kan.

Zo kunnen er meer elektrische bedrijfswagens komen en medewerkers zouden bijvoorbeeld meer via skype kunnen vergaderen, zodat ze niet hoeven te reizen.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Andor Heij

Bekijk reacties

  • Beperk de fiscale aftrekbaarheid van het gebruik en de aanschafsprijs van leaseauto`s, hoe moeilijk kan het zijn. Het is zoals boven ook staat geschreven, met de moderne communicatiemiddelen toch allang overbodig om wekelijks vanaf Groningen naar een kantoor in bvb Amsterdam te rijden om daar te vergaderen, waar dit ook middels een conference call kan geschieden?

    Beperk de aftrek van leaseauto`s welke een bepaalde hoeveelheid CO2 uitstoten, welke een bepaald bedrag te boven gaan, immers je kunt tegenwoordig toch ook comfortabel in een auto uit het kleine segment rijden?

    Ik zie ook veel bedrijfsbussen en auto`s mee nar huis genomen worden waar veelal mensen in rijden welke wonen en werken in de stad. Verplicht je werknemers om de auto `s avonds na werktijd op de zaak te stallen. Ga je zien dat velen weer gewoon op de fiets naar het werk komen, zoals dit tot een jaar of 15-20 geleden ook de normaalste zaak van de wereld werd gevonden.

  • Allemaal schone schijn: diezelfde provincie moedigt nieuw autoverkeer aan met miljoenen aan investeringen in nieuwe autoinfrastructuur, terwijl er geen geld beschikbaar is voor fietsinfra. De zogenaamde fietssnelwegen in de stad worden bijvoorbeeld regelmatig onderbroken door stromen gemotoriseerd verkeer, die toch echt een stukje meer voorrang hebben dan de fietsers op hun fietssnelwegen. Ongelijkvloerse overgangen zijn blijkbaar geen optie, maar de hele stad slopen voor een nieuwe rondweg is geen probleem. En dan het personeel vragen met de fiets te komen? Allemaal praatjes voor de bühne. En maar doorgaan met bomen kappen....

    • Betse Appie,

      De door jou aangehaalde autoinfrastructuur wordt volledig door diezelfde automobilst betaald, sterker nog, het overschot, meer dan 16 miljard verdwijnt in de bodemloze put algemene middelen. Dat er geen geld voor fietsinfrastructuur beschikbaar is, moet je dus niet op het bord van de automobilist/autoinfrastructuur/provincie neerleggen, wellicht een idee om dit aan het nieuw te vormen college voor te leggen? Geen tram maar fietspaden?

      Dat gemotoriseerd verkeer een in jou woorden gesproken "stukje meer voorrang hebben" ontgaat 80-90% van de fietsers, althans zo maak ik het dagelijks mee en ik denk hierin niet alleen te staan. O ja, als jij toch je leven wilt gaan beteren, ga dan ook deugdelijke verlichting op je fiets voeren, daar schijnt het volgens de ANWB, bij 80% van de fietsen aan te ontbreken.

      • Tsja, en alle automobilisten zitten bellend achter het stuur. Zo ken ik er nog wel een paar. En je kunt klagen over dat automobilisten veel moeten betalen, maar als ik de dagelijkse hoeveelheid filekilometers zie dan lijkt het er eerder op dat autorijden veel te goedkoop is. Maar goed, ik merk dat jij de wereld door de voorruit bekijkt, en zou willen zeggen: stap eens een keertje op de fiets, dan weet je waar ik over praat.

Recente berichten

Automonteurs en fietsherstellers leggen twee dagen het werk neer: “Men pikt het niet”

Automonteurs, fietsherstellers en autohandelaren in Groningen leggen komende maandag en dinsdag het werk neer. De…

4 minuten geleden

Brand op dakterras aan Tuinbouwstraat snel onder controle

Op het dakterras van een woning aan de Tuinbouwstraat heeft zaterdagochtend korte tijd brand gewoed.…

37 minuten geleden

“Voetgangerstrap bij fietsbrug De Hoogte is door bewoners niet naar voren gebracht”

Dat er geen voetgangerstrap bij de fietsbrug bij de wijk De Hoogte is gerealiseerd komt…

3 uur geleden

Beijum lijkt weer een grote vrijmarkt te krijgen op Koningsdag

De afgelopen jaren moest Beijum het zonder een grote vrijmarkt stellen op Koningsdag. Dit jaar…

4 uur geleden

Zomertijd gaat dit weekend in: klok gaat een uur vooruit

Dit weekend nemen we afscheid van de wintertijd. Dit betekent dat het in de avond…

4 uur geleden

Auto ramt lantaarnpaal en belandt midden op rotonde aan Bornholmstraat door aanrijding

Op de Bornholmstraat heeft vrijdagavond laat een aanrijding plaatsgevonden. Daardoor is één van de betrokken…

13 uur geleden