Categorieën: Nieuws

Cadeautje uit 1923 doet het weer

De bekende Van Hasselt-klok in Helpman geeft de juiste tijd weer aan. Het uurwerk was weg voor reparatie.

Afgelopen week werd de klok weer in de behuizing aangebracht. De wijzerplaat is vernieuwd, het uurwerk is gereviseerd en ook de verlichting is weer up-to-date. De gietijzeren klok staat op de hoek van de Helper Brink en de Verlengde Hereweg.

De naam van de klok verwijst naar J. E. van Hasselt. Deze eigenaar van een breifabriek (tricotagefabriek) aan de Verlengde Hereweg 33 schonk de klok in 1923 aan de bewoners van Helpman.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Menno van Duinen

Bekijk reacties

  • Das mooi, maar de verlengde Hereweg ziet er toch niet uit? Watertoren, Bosch huis en Pino, zijn er niet meer. Sterrebos totaal vernield. Nee dit is niet de mooiste straat van Groningen.

  • Mooi dat het nu weer werkend is, jammer dat het Postkantoor in de vaart der volkeren verdwenen is.

Recente berichten

Twee jaar cel geëist tegen vrouw (36) uit Stad voor poging tot wurging moeder

Het Openbaar Ministerie heeft twee jaar gevangenisstraf geëist tegen een 36-jarige vrouw uit Groningen. Volgens…

1 uur geleden

Koningsdagfeest in Hoogkerk afgelast door tekort aan vrijwilligers

Het Koningsdagfeest in Hoogkerk gaat zaterdag niet door. Volgens RTV Noord krijgt de organisatie niet…

1 uur geleden

VERZETJE! trekt honderden bezoekers: “Geschiedenis van de jaren tachtig herhaalt zich”

In Het Viadukt aan de Euvelgunnerweg vond zaterdagavond VERZETJE! plaats. Volgens Stijn ten Hoeve van…

1 uur geleden

Broodoven vat vlam in supermarkt aan Floresplein

Bij de vestiging van supermarkt Albert Heijn aan het Floresplein is dinsdagmiddag brand uitgebroken in…

2 uur geleden

Weg tussen Leonard Springerlaan en Paterswoldseweg vanaf maandag lange tijd dicht

De weg tussen de Leonard Springerlaan en de Paterswoldseweg in Groningen is vanaf aanstaande maandag…

2 uur geleden

A28 naar Assen weer open na aanrijding met wolf, dier afgemaakt (update)

Wie vanuit de Stad met de auto naar Assen wilde, werd sinds het eind van…

4 uur geleden