Categorieën: Nieuws

Steward: “Wil je alsjeblieft met de sneltrein reizen en niet met de stop?”

Door problemen met het materieel werd personeel van vervoersbedrijf Arriva donderdagochtend ingezet om reizigers te verleiden om een ritje met de sneltrein te maken in plaats van met de stoptrein.

Het is 07.10 uur op station Leeuwarden als op perron 8 de stoptrein uit Groningen binnen komt rijden. Verschillende reizigers stappen in, een andere groep wacht want men weet dat over een aantal minuten de sneltrein binnen komt rijden die gecombineerd gaat worden op hetzelfde spoor. “Ik heb goed en ik heb slecht nieuws”, vertelt een steward van Arriva die het perron op komt lopen. “De stoptrein van 07.21 uur gaat rijden, maar we hebben slechts één treinstel.”

Opheffen of laten rijden
“Is dat slim? Durft u dat wel?” Zijn een aantal reacties die de steward krijgt te horen. “Ja, ik weet dat dit een hele drukke trein is, en dat twee treinstellen in normale situaties eigenlijk al te weinig is, maar we hebben er voor gekozen om de treindienst in ieder geval uit te voeren. Opheffen was de andere optie geweest, en dat leek ons niet heel handig. Maar als jullie naar Groningen moeten, zou ik jullie kunnen verleiden met een ritje met de sneltrein? Die vertrekt wat later, maar heeft wel de normale capaciteit.”

“Kleine moeite om Arriva te helpen”
Verschillende reizigers besluiten om gehoor te geven aan de oproep. “Heel erg bedankt voor jullie medewerking”, zegt een zichtbaar opgeluchte steward die de trein in stapt en al zittende reizigers ook probeert over te halen. Nog meer mensen geven gehoor aan de oproep. “Ik vind het niet erg om vijf minuutjes later in Groningen te zijn”, zegt een vrouw tegen een reisgezel. “Als we Arriva daar mee kunnen helpen, dan is dit een kleine moeite.”

Arriva kampt donderdagochtend met verschillende materieelproblemen. De sneltrein met vertrek 06.42 uur uit Groningen reed niet. En ook de stoptrein die tussen de stad en Zuidhorn pendelt kampte met uitval.

Sebastiaan Scheffer

Bekijk reacties

  • De directeur van Arriva is altijd in de media te vinden om anderen de maat te nemen en om ons te overtuigen van de zegeningen van het vervoer door Arriva. Nu is de man onzichtbaar.
    Helaas blijkt in de praktijk dat het al te vaak een puinhoop is met niet rijdende treinen, slechte controles en andere ellende. De NS doet het wat dat betreft toch echt beter.

  • Je wilt er toch niet bij stilstaan als 5% van de werkende autorijdende Nederlander over zou gaan stappen naar het openbaar vervoer, dat geeft de eerste dag een treininfarct waar het spoor nooit meer van zal kunnen gaan genezen.

Recente berichten

“Woensdag stralende dag, donderdag lente met zomers randje”

De komende dagen gaan zonovergoten verlopen. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis wordt het op donderdag zelfs…

2 uur geleden

‘De 19 treinen naar Sobibór’ wordt opnieuw uitgebracht: “Het trauma liet hem niet los”

Het boek 'De 19 treinen naar Sobibór' van Elie Aron Cohen dat in 1979 werd…

2 uur geleden

Brand op balkon van woning Wibenaheerd snel onder controle

Op het balkon van een woning aan de Wibenaheerd heeft dinsdagavond korte tijd brand gewoed.…

4 uur geleden

Nepvuurwapen in beslaggenomen in Gele Loper

Politieagenten hebben dinsdagavond een nepvuurwapen in beslaggenomen in het gebied de Gele Loper. Dat meldt…

4 uur geleden

Raadsfracties blij met landelijk vuurwerkverbod: “Dit is goed voor mens, dier en milieu”

Politieke partijen in de Groningse gemeenteraad reageren verheugd op het nieuws dat er een landelijk…

5 uur geleden

Subsidie voor kleine ondernemers die vastgelopen zijn door schade of versterking

De provincie Groningen stelt een bedrag van 4 miljoen euro beschikbaar voor kleine ondernemers die…

8 uur geleden