Foto: OogTV
De Stint mag definitief niet meer gebruikt worden in het verkeer. Dat heeft minister Cora van Nieuwenhuizen (VVD) dinsdag laten weten aan de Tweede Kamer.
De minister heeft de status ‘als bijzondere bromfiets’ die voor het vervoersmiddel gold, ingetrokken. Aanleiding is het spoorongeluk vorig jaar in Oss waarbij vier kinderen om het leven kwamen. Vanaf dat moment was het gebruik van de elektrische bakfietsen al tijdelijk verboden. Na onderzoek van TNO werd in december besloten dat de Stint in de huidige vorm niet meer de weg op mocht omdat er te grote risico’s waren voor de veiligheid. Met het besluit van dinsdag heeft de minister de aanwijzing die het vervoersmiddel nog had ingetrokken, waarmee een terugkeer definitief onmogelijk is gemaakt.
Mocht er toch weer een Stint op de markt komen dan zal deze eerst gekeurd moeten worden waarmee gekeken wordt of het voldoet aan de nieuwe eisen. Pas daarna kan de aanwijzing ‘bijzondere bromfiets’ weer afgegeven worden.
Na een lange periode zonder neerslag gaat er zondag weer regen vallen. Ook de komende…
Eersteklasser PKC'83 heeft zich voor volgend seizoen versterkt met de aanvallers Peter van Son en…
De basketballers van Donar hebben de prima overwinning van vorige week tegen Windrose Giants Antwerp…
PKC'83 verspeelde zaterdag in de titelrace in 1H opnieuw punten. Oranje Nassau speelde zich door…
Zowel Gorecht als Helpman verloren zaterdag in de tweede klasse I. Een klasse lager won…
Bewoners van de wijk De Wijert hebben zaterdag de handen uit de mouwen gestoken. Met…
Bekijk reacties
En dat terwijl bierfietsen nog altijd rondrijden: https://nos.nl/artikel/2031430-dode-bij-botsing-trein-en-bierfiets-in-eindhoven.html