VVD-wethouder Joost van Keulen nam gisteren afscheid van de raad. Met een speech van burgemeester Peter den Oudsten en raadsnestor Amrut Sijbolts werd Van Keulen uitgezwaaid.
GroenLinks, winnaar van de verkiezingen, wilde niet verder met de VVD maar gaat verder met de ChristenUnie. Van Keulen werd vooral geroemd omdat gedurende zijn bewind de werkgelegenheid in de stad is gegroeid met 14.000 banen. De omgangsvormen in de gemeenteraad zijn verbeterd, vindt Van Keulen die twaalf jaar in de gemeentepolitiek actief was.
Van Keulen is vrijwilliger bij een ondernemersclub die de Formule 1 races naar Assen wil halen. Een betaalde baan heeft hij nog niet.
Een terugkeer naar stralende, bijna zomerse weersomstandigheden met Pasen ligt niet in het verschiet. De…
De gemeenteraad vindt in meerderheid dat er een goed plan ligt voor het bereikbaar houden…
Het participatietraject rond het ontwikkelen van het terrein van de voormalige Hoefijzerfabriek tot een nieuwe…
Als het aan het gemeentebestuur ligt, krijgt de Parkweg over drie jaar een behoorlijk andere…
Het nieuwe Zuiderplantsoen in Groningen is bijna af. Rijkswaterstaat vloog een week geleden weer eens…
De Raad van State heeft de gemeenteraad van Groningen opgedragen om binnen zestien weken opnieuw…
Bekijk reacties
Of de groei van de werkgelegenheid iets met Joost van Keulen te maken heeft gehad vraag ik me af. Groningen bewoog keurig mee met de conjuctuur en vergelijkbare steden.
Hij heeft er in elk geval wel voor gezorgd dat hij niet teveel schade heeft aangericht, en dat is soms ook al een mooie verdienste.
Ik hoop dat hij snel een andere baan vindt, misschien toch nog als opvolger naar de Tweede Kamer?
Niet blij met alle plannen, maar een betrokken vvd-er. Wegblijven uit de landelijke politiek, breng de F1 naar Assen.
Ik ga die man niet bepaald missen (en dat is nog mild uitgedrukt).
Bedankt Joost
Joost maakt met tegenzin gebruik van de wachtgeldregeling. Die indruk krijg ik uit de OOG-media. Dat is wettelijk geen enkel probleem.
Ik dank Joost voor zijn inzet voor Groningen. Ik hoop dat Joost snel een betaalde baan accepteert.
Ik dank vrijwilliger Joost voor zijn inzet voor de autosport. (Gas erop en knallen!)
Bedankt Joost. Het ga je goed jongen.
Het recht op een bijstandsuitkering en de regels: deel 1
Tegenzin en bijstandsuitkering
Een bijstandsgerechtigde maakt met tegenzin gebruik van een bijstandsuitkering. Dat is wettelijk geen enkel probleem. Bij een bijstandsgerechtigde vallen de rekeningen gewoon op de deurmat. En de rekeningen moeten ergens van worden betaald.
Het recht op een bijstandsuitkering en de regels: deel 2
Afstand tot de arbeidsmarkt
Een bijstandsgerechtigde moet eerst toestemming vragen aan de gemeente voor het doen van vrijwilligerswerk. Een bijstandsgerechtigde met een korte afstand tot de arbeidsmarkt krijgt van de gemeente geen toestemming tot het doen van vrijwilligerswerk. Deze bijstandsgerechtigde moet zo snel mogelijk iedere betaalde baan accepteren. De gemeente helpt een bijstandsgerechtigde hier ook bij.
Het recht op een bijstandsuitkering en de regels: deel 3
Vrijwilligerswerk
Een bijstandsgerechtigde mag van de gemeente geen regulier betaald werk als vrijwilliger doen. De gemeente ziet dat als oneerlijke concurrentie voor de mensen die dit werk als regulier betaald werk doen. De gemeente bepaalt wat regulier betaald werk is.